"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Site Etkileşiminizi ve Geri Dönüş Oranınızı Videolar ile Nasıl Arttırırsınız?

Artık müşteriler çok daha bilinçliler. Size gelmeden önce sizi en ayrıntılı şekilde araştırıyorlar. Araştırma yaptıkları ortamlardan en öne çıkanı ise web ortamı. Haliyle siz de müşterilerinize hakkınızda en iyi bilgileri sunmak için web sitenize özen gösteriyorsunuz. Sayfanızın daha aktif görünmesi ve en doğru bilgilerle dolması için saatlerinizi harcıyorsunuz.

Buna rağmen yine de istediğiniz sonucu alamıyorsanız, bir şeyleri eksik yapıyorsunuz demektir. Örneğin videolar… Video alanına yeterince eğildiğinizi düşünüyor musunuz? Oysa ev sahiplerinin yüzde 73’ü, bir video ile liste sunan emlak profesyonellerini daha çok tercih ediyor. Tüketicilerin video içerikleri ile dolu olan web sitelerinde vakit geçirme oranı yüzde 88’den daha fazla.

Satıcıların ise yüzde 86’sı, bir firma hakkında bilgi almak için videoları izlemeyi tercih ediyor. Daha da ötesi, emlak profesyonelleri, video pazarlama sayesinde kârlarını yüzde 40 oranında arttırabiliyorlar. Neden siz de onlardan birisi olmayasınız?

Semt veya Mahalle Hakkında Videolar

Emlak sitenizde alıcılara sunabileceğiniz en etkili video içerik konularından birisi, hizmet verdiğiniz semt, mahalle veya bölge hakkındaki bilgilerdir. Çünkü alıcılar sizden yalnızca bir ev satın almazlar. Aynı zamanda o evin çevresindeki okullar, restoranlar, kültürel faaliyet mekanlar, alışveriş merkezleri ve daha pek çevresel faktörü de satın almış olurlar.

Hizmet verdiğiniz mahallede öne çıkan özellikleri ve alıcılar için önemli olacağını düşündüğünüz yerleri videoya kaydedin ve sitenizde bölgeyi tanıtıcı bir bölüm açarak videolarını sitenize entegre edin.

Bu tarz videoları hazırlarken, isterseniz sadece semtin önemli yerlerinin görüntülerini kaydetmek yerine, restoran, okul gibi önemli yerlerin yetkilileri ile yapacağınız tanıtıcı kısa röportajları da aralara serpiştirebilirsiniz.

İşte bir örnek…

Firmayı Tanıtıcı Videolar

Dürüst olalım ki insanlar okumaktan daha ziyade izlemeye daha meyillidir. Yani sitenizde hazırlamış olduğunuz bir “hakkımızda” bölümüne uzun uzun yazdığınız biyografik bilgileri, çoğu kişi tam anlamıyla okumaz. Ancak bunun yerine metinler arasında firmanızı veya kendinizi anlattığınız kısa videolar eklerseniz, bu müşterileriniz tarafından çok daha ilgiyle karşılanacaktır.

Onlara çok daha hayatın içindenmiş gibi gelecek samimi bir video kaydını “hakkımızda” sayfanıza ekleyebilirsiniz.

İşte bir örnek…

Liste Sayfaları İçin Videolar

Liste sayfaları, bildiğiniz gibi satışa sunduğunuz evler hakkında potansiyel alıcılara bilgi veren sayfalardır. Bu sayfalarda mülkleri tanıtırken onlar hakkındaki önemli bilgileri sıraladıktan ve etkileyici fotoğrafları ekledikten sonra bir de kısa videolarını eklerseniz, alıcılar üzerinde son derece profesyonel bir etki bırakabilirsiniz.

Bu videolar, mülkleri tanıtıcı olmalıdır. Mülke dair ne varsa çekmeniz önemlidir. Dış cepheden iç mimarisine, bahçesinden en küçük odasına kadar kısa kısa çektiğiniz görüntüleri bir bütün haline getirip liste sayfalarına eklediğinizde ortaya etkileyici bir sunum çıkar.

İşte bir örnek…

Video Kanalları

Sitenizin içeriğine daha çok video eklediniz ve ziyaretçileri etkilemeyi başardınız. Videolar sayesinde artık ziyaretçiler sitenizde daha uzun süre vakit geçiriyorlar. Ancak ziyaretçiler acaba saatlerinizi vererek hazırladığınız bu videoların tamamını fark edebiliyor mu?

Böyle bir ihtimali ortadan kaldırmak için sitenizde bir video kanalı sayfası oluşturabilirsiniz. Tüm videoların bir playlistte yer aldığı ve ziyaretçilerin birini izleyince diğerini kaçırmayacağı bir sayfa… Böylece her bir videonuz önemini yitirmeyecek ve ziyaretçiler tarafından dikkat çekecektir.

İşte bir örnek…

Bu tarz videoları sitenize entegre ettikten sonra, site etkileşiminizin iki kat artacağına ve daha çok geri dönüş almaya başlayacağına emin olabilirsiniz. Durmayın, hemen işe koyulun…

DİĞER HABER
21 Aralık 2023