"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Sloganınız Sizin Kim Olduğunuzu ve Ne Yaptığınızı Pazarlıyor

Sloganınız, pazarlamanızın insanlara neden sizinle iş yapmaları gerektiğini söyleyen kısmıdır, ancak çok sayıda emlak danışmanı bunu satış ve kiralama reklamı yapmak için kötüye kullanıyor.

“Bir Numaralı Danışman” gibi belirsiz bir sloganı kaç kez gördünüz? (Kim diyor? Ve bu bir müşteri için ne fayda sağlar?)

İnsanların sizi başka bir numaralı danışman olarak algılamasının ötesine geçmek istiyorsanız, sloganınızın insanlara sizden ne alacaklarını ve hiçbir rakipten alamayacakları şeyleri söylemesi gerekir: Bana sloganını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.

Etkili slogan oluşturmak için ipucu

Sloganınızı iki şeyden birine odaklayın: Kim olduğunuz veya ne yaptığınız.

Hangi yaklaşımın doğru olduğuna karar vermek için neyle tanınmak istediğinizi belirlemeniz gerekir. Gayrimenkul konusunda belirli bir uzmanlığa veya sizi iyi bir emlak danışmanı yapan belirli bir dizi özelliğe sahipseniz, “kimsiniz” yaklaşımını kullanın. Örneğin, "Lüksün Kralı" sloganı, danışmanın uzmanlığını vurgular ve hedeflediği kitleyi tanımlar.

Ancak eylemleriniz veya belirli bir hizmet türü sağlamanız ile daha iyi biliniyorsanız, o zaman “ne yaptığınız” yaklaşımını göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin, bu günlerde teknolojinin anlık hızıyla, emlakçıların müşteri adaylarından gelen sorgulara anında yanıt vermesi daha önemli hale geldi. Bu nedenle, anında yanıt vermenizle tanınırsanız - önemli bir eylem gerçekleştirirsiniz - o zaman "Her Zaman Telefonda" gibi bir slogan düşünebilirsiniz.

Emlak dünyasında büyük bir markalaşma ve konumlandırma söz konusu olduğunda, sadece insanların sizin var olduğunuzu bilmelerine ihtiyacınız yoktur; neden var olduğunuzu bilmeleri için bir slogana ihtiyacınız vardır.

Kişisel sloganınızı sizin bir uzantınız ve genel markanızın çok güçlü bir parçası olarak düşünün. Bu linkteki slogan oluşturucu programını deneyerek müşterilerinize ne yaptığınızı anlatan yaratıcı sloganlar üretmeye başlayabilirsiniz.

DİĞER HABER
05 Kasım 2021