"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Snapchat, Snap Haritalar Özelliği ile Emlak Profesyonelleri İçin Daha Verimli

Snapchat’in son güncellemesi ile birlikte gelen Snap Haritalar özelliği, konumunuzu tüm dünyaya açıklamanıza izin veriyor ve yakınınızdaki evreye açık bir etkinlik akışı oluşturuyor. Yani Snapchat artık yaptığınız her hareketi ve attığınız her adımı takip ediyor. Tabii ki bunu ancak sizin izin verdiğiniz sürece yapıyor.

Snapchat’in bu yeni özelliği, emlak profesyonellerinin daima piyasanın içinde olduklarını ve sürekli aktif olduklarını müşterilere göstermeleri adına büyük bir önem taşıyor diyebiliriz. Snapchat haritası üzerinde nerede hangi eylemi yapmakta olduğunuz Actionmoji adı verilen grafikler ile gösterilir ve haritanın o bölgesindeki diğer kullanıcılar sizin yapmakta olduğunuz etkinliği görebilir. Eğer hayalet modunu seçerseniz bu özellik sizin için aktif olmayacaktır.

İlerici düşünen ve yeniliklere açık olan emlak profesyonelleri, herhangi bir sosyal medya platformunda olduğu gibi bu platformda da haritalar özelliğine dalarak onu kişisel markalarını genişletmek için kullanacaklardır.

Bu harita üzerinde yalnızca kendi yaptıklarınız görüntülenmiyor elbette. Siz de o çevredeki başkalarının katıldığı etkinlikleri görebiliyor olacaksınız. Eğer arkadaş listenizde müşterileriniz varsa onların ne tür etkinliklerde bulunduğunu gözlemleyerek görüşme öncesinde iyi bir hazırlık yapma fırsatı bulabilirsiniz.

28 Haziran’da yayınlanan bu yeni güncelleme ile birlikte özel filtreler de geldi. Teknoloji dostu emlak profesyonelleri, marka etkinliklerini, open house organizasyonlarını ve daha pek çok konudaki faaliyetini bu yeni filtreler kullanarak pazarlayabilirler. Ancak bu yeni filtrelerin tanesi 5 dolardan ücretlendiriliyor. Yine de filtre fiyatları, kullanım süresine ve alana göre değişiklik gösterebiliyor. Bir saatten 30 güne veya 465 metrekareden 465 bin metrekareye kadar filtre alabilirsiniz.

Profesyonel İpuçları

- Güvenlik en büyük endişelerinizden biri olduğunda Snapchat’in bu özelliği endişe verici olabilir. İşletmenizi tanıtmak için bu özelliği kullanacaksanız güvenlik açısından da tedbirlerinizi almanız gerekebilir. Etkinliklerinizi sabote etmek isteyen kötü niyetli rakiplerinize karşı dikkatli olun.

- Eylem planınızı gözden geçirin ve satış adımlarınızın, seçtiğiniz renklerin, sözcük dağarcığınızın marka yönergelerinize ve adil konut yasalarına uyumlu olduğundan emin olun.

- Profesyonel olun ama aynı zamanda eğlenin de. Bu geri planlı bir pazarlama yaklaşımıdır. İş dünyasında bazen rahatlık ve esneklik önemli faktörler olabilir.

- Kitlenizi tanıyın. Bu platformda zaman harcamak markalaşmak için önemlidir. Satılık listelerin müşterilere satışı anlamında bu platform size fayda sağlayabilir.

- Bunun bir depar atmak değil maraton olduğunu unutmayın. Bu platform çoğunlukla eğlence amaçlı kullanılır. Alanınızda çok fazla satışa yönelik davranmamaya özen gösterin. Çünkü insanlar eğlenmek için buradalar.

Eğer Snapchat üzerinde başarılı geofilterlarınız varsa bize göndermekten çekinmeyin. Onları memnuniyetle paylaşarak örnek sunumlar yapabiliriz.

DİĞER HABER
07 Temmuz 2017