“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Square Yards, Dubai Gayrimenkulleri İçin 3D Metaverse Platformunu Başlattı

Dünyanın en hızlı büyüyen proptech şirketlerinden biri olan Square Yards, Dubai şehrinin üst düzey bir 3D dijital ikizi aracılığıyla gayrimenkul arama ve keşfinin geleceğini sergileyecek bir 3D Metaverse platformunu başlattı.

3D, AI, VR ve AR gibi en son teknolojileri kullanan platform, gayrimenkulün yüksek kaliteli, etkileşimli görselleştirilmesi için yüksek çözünürlüklü 3D haritalar sunan türünün ilk örneği. Bu çözümle kullanıcılar, interaktif 3D arayüzü aracılığıyla Dubai genelinde 2000'den fazla potansiyel gayrimenkul projesini arayabilir, projenin tüm ayrıntılarını alabilir ve bir Avatar olarak proje metaverse'ine girebilir.

Square Kurucu Ortağı ve CEO'su Tanuj Shori Yarda yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Dubai genelinde gerçek ölçekte yüksek kaliteli 3D olarak satın almak, satmak ve kiralamak için mülk aradığınızı, sanal gerçeklikte proje binasını ziyaret ettiğinizi, özellikler ve iç mekanlarda dolaştığınızı ve konut sakinleri ve satış görevlileriyle sanal olarak etkileşim kurduğunuzu hayal edin. 3D metaverse platformumuzun piyasaya sürülmesiyle, gayrimenkulü sanal bir aleme aktarıyoruz, onu daha deneyimsel, sürükleyici ve yine de kitleler için kolayca erişilebilir hale getiriyoruz. Kullanıcılar, uzaktan 3D sanal turların keyfini çıkarabilir ve mekana duygusal bir çapa oluşturacak ve günün sonunda bir anlaşma imzalamaya teşvik edecek mülkün doğru tasvirlerini algılayabilir."

Verilen fotoğraf

Bu yüksek teknoloji ürünü 3D görselleştirme platformu şu anda kapalı bir grup kullanıcı ve emlak geliştiricisi arasında test ediliyor. Square Yards, müşterilerin dijital olarak mülk satın alabilmesi, kiralayabilmesi ve satabilmesi için yaklaşan lansmanlarını bu ekosisteme entegre etmek için Dubai'deki geliştiricilerle birlikte çalışmayı hedefliyor.

Meta veri deposu ürünü, haritalar, 3B içerik, işlem, listeler ve proje bilgileri dahil olmak üzere birden çok veri katmanıyla oluşturulmuştur. Her proje binası, kullanıcıların sanal dünyada dijital bir yaşam yaşıyormuş gibi seçtikleri avatarı kullanarak içeri girebilecekleri ve özellikler, proje ve iç mekanlar arasında gezinebilecekleri bir satış merkezi ve meta veri tabanı olarak dijital ikizinden oluşuyor. Ayrıca sesli konferans yoluyla özel satış temsilcileriyle de görüşebiliyorlar.

Square Yards'ın Baş Ortağı ve PropVR'nin Kurucu Ortağı Sunder Jagannathan, "Square Yards'ın meta veri deposu aracı, mimarların, hükümetlerin ve emlak geliştiricilerinin tamamen dijital bir satış deneyimi oluşturmasına yardımcı olacak ve aynı zamanda emlak sektörünün meta veri deposu dönüşümüne giden yolu açacaktır." dedi.

Şirketin ayrıca bu ürünü yakında Hindistan, Kanada ve Avustralya gibi diğer pazarlarda piyasaya sürmek için agresif planları bulunuyor.

Metaverse pazarının 2022'de 478,7 milyar dolardan 2024'te 783,3 milyar dolara, yüzde 13,1'lik oranında büyümesi bekleniyor. Bu büyümenin oyun, AR ve VR'deki metaverse uygulamalarının artan popülaritesinden kaynaklanması muhtemeldir. Bununla birlikte, bu projeksiyonun sürdürülebilirliği, geliştiricilerin yeni teknolojileri benimseme konusundaki farkındalığına ve hızına bağlı olacaktır. 

DİĞER HABER
22 Ağustos 2022