"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Steve Jobs'tan, Emlak Satışına Kolayca Uyarlanmış 5 Büyük Satış İpucu

Bugün Steve Jobs'un dünyaya format attığı özel bir gün. "Telefonu yeniden icat ettik" sözünü ilk söylediği tarih olan 9 Ocak 2007’de Steve Jobs ilk iPhone’u tanıttı. O tarihi ana eşlik eden izleyenlerden çığlıklar, alkışlar yükseldi.

Jobs, Apple’ın üç yıkıcı yeniliği olduğunu söyledi: “Dokunmatik bir iPod, devrim yaratacak bir telefon ve mobil bir internet bağlantısı”.

Salonu dolduran izleyicilerden yükselen kulakları sağır edecek uğultu, bu lansmanı tekrar seyrettiğinizde bile sizi son derece şaşırtabilir. Özellikle Jobs’un bu üç yeniliğin tek bir cihazda olduğunu açıkladığı anda çıkan sesler ve büyük uğultu...

Evet, 10 sene önce bugün tüm dünyayı ve tüm hayatımızı değiştiren bu dahinin emlak sektörüne uyarlanacak etkili ipuçlarını sizler için hazırladık. 

  • Fiyat üzerinde rekabet etmeyin, değer üzerinde rekabet edin.
  • İnsanlar, onlara göstermedikçe ne istediklerini bilmiyorlardı. Steve, herkesin ihtiyaç duyduğu yeni fikirleri sunmada ustaydı.
  • Sunumlarınızı sadeleştirin.
  • Potansiyel müşterileriniz için satın alma deneyimi oluşturun. Satıştan önce ve satıştan sonra bu deneyimi unutulmaz kılın.
  • Başarısızlıktan korkmayın.

Bunların her biri bir saatlik bir seminer olabilir. Onları bireysel olarak düşündüğünüzde, her biri için muazzam bir bilgelik var. Azla çok şey anlatabilmek...

Yeni başlayan emlak danışmanları #1 numaralı maddeye iyi bakın ve çok iyi anlamaya çalışın. Buna özellikle dikkat edin. Satış yapamayanlar, fiyatı düşürürler. Satış yapabilenler ise rakiplerinden daha fazla kazananlardır.

Müşterilerin hedeflerine ulaşmalarını sağlamak için sunduğunuz şeylerin ne kadar kritik öneme sahip olduğunu gösterin. Ardından dışarı çıkın ve paranızı kazanın. Kendinize güvenin. Siz, satış yapılabilmesi için bir değere sahipsiniz. Satıştaki anahtar nokta, müşterilerinizin de bu değeri anlamasını sağlamaktır.

Son bir şey daha... Tüm bunları nasıl yapabileceğinizi emlakbroker.com ekibi size gösterecektir. Takipte kalın!

DİĞER HABER
10 Ocak 2017