“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Stil Neden Önemlidir?

Kişisel markanız, müşteriler ve meslektaşlarınızla bağlantı kurmak için güçlü bir araçtır. Kıyafetlerinizle gönderdiğiniz mesajlara dikkat ediyor musunuz?

Gündelik rahatlığın zorunlu olduğu bir çağda, müşterilerin karşısında kot pantolon ve tişört stiliyle eşleşmenin iyi olduğunu düşünmek affedilebilir. Stil yaklaşımınız buysa, kendinize kötülük ediyorsunuz demektir. İş dünyasında trendi yakalamanız ve iş günleriniz için kombin oluşturma şeklinizle insanlara doğru mesajı gönderdiğinizden emin olmanız gerekir.

İlk olarak, stili tanımlayalım. Stil, giydiğiniz pahalı kıyafetlerden ya da sadece sade, kırışıksız bir görünüme sahip olmaktan daha fazlasıdır. Aynı zamanda beden dilinizle kendinizi dünyaya nasıl sunduğunuz, nasıl yürüdüğünüz ve konuştuğunuz, etrafınızdayken insanlara nasıl hissettirdiğiniz ile de ilgilidir. Tüm bu faktörler, kişisel tarzınızın yaratılmasında birlikte örülür.

Stil, tarzınızı en üst düzeye çıkarmak, sahip olduğunuz özelliklerden en iyi şekilde yararlanmak ve bazen biraz cilalayarak en özgün benliğiniz olmak anlamına gelir. Kuaförünüze haftalık düzenli bir ziyaret, sizin sadece şık görünmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kendinize düzenli olarak emlak müşterilerini yönlendiren kuaförünüzle olan bağlantınızıda pekiştirir.

Bir emlakçının tarzı, göründüğü kadar basit olmayan, müşterileri ile “var olmaya” odaklanır. Bir emlakçı, insanlarla en derin duygularına iner ve hayattan ne istediklerini ve nasıl bir yaşam tarzına sahip olmak istediklerini anlamalarına yardımcı olur.

Profesyonel bir gardırop bir emlakçının iş hayatında oldukça önemlidir, ancak bireysel tarzınızı nasıl tamamladığınızı anlamak en iyisidir. Size uygun, günlük çalışma temponuzla uyumlu, düz renkler üzerine inşa edilmiş az bakım gerektiren kıyafetleri tercih edin. Bir üniforma, her gün kolayca yeniden oluşturabileceğiniz bir "kıyafet formülü" olabilir. Erkekler için bu, düğmeli bir oxford gömlek, pantolon, güzel bir kemer ve harika mokasen ayakkabılar olabilir. Kadınlar seçimlerinde biraz daha esnekliğe (ve eğlenceye) sahiptir. Başarısız bir kıyafet formülü kalem etek, baskılı bluz ve rahat topuklu ayakkabılardır. Anahtar, formülünüze uyan farklı parçalara sahip olmaktır, böylece bunları günlük karıştır ve eşleştir kıyafetlerinde birleştirebilirsiniz.

Günün sonunda ne giydiğiniz ve kendinizi nasıl sunduğunuz, kim olduğunuzun doğru bir yansıması olmalıdır. Müşteriler güvendikleri insanlarla iş yapmak isterler; Kendinize karşı dürüst olmanız bu taahhüdün bir uzantısıdır. Gerçek benliğinizi şık kıyafetlerle, güvenle ve profesyonelce sunabilmek, stil sahibi bir emlakçı olarak akılda kalıcı olacaktır.

DİĞER HABER
25 Mayıs 2022