"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Studio Design: Kodlama Bilmeden Kendi Sitenizi Oluşturmak Artık Hayal Değil!

Başarılı bir emlak danışmanının olmazsa olmaz özelliklerinden bir tanesi, hiç şüphesiz gelişen teknolojiye ayak uydurması. Günümüzde artık her şeyi internet üzerinden halletmek mümkün. Hal böyle olunca çevrimiçi alana yönelmeyen kişiler, ne yazık ki çağın gerisinde kalmaya mahkum oluyorlar. Bir gayrimenkul danışmanı olarak gayrimenkul pazarlama aşamalarında interneti kullanmayı bilmeli; pazarlama, ilan, iletişim ve sosyal medya gibi konuları profesyonel bir biçimde kullanmalısınız.

Şimdilerde ise gayrimenkul danışmanlarının kendi zevk ve düşüncelerine göre özel olarak oluşturabileceği emlak pazarlama dünyasının vazgeçilmezlerinden olan web sitesileri için tasarımı kolaylaştıracak yeni bir girişim ortaya çıkmış durumda. Herhangi bir web sayfası ya da proje hazırlama noktalarında kodlama bilmeyen danışmanların imdadına yetişen Studio Design, kolayca kafanızdaki planı dijital ortama dökmenize yardımcı oluyor.

Kendi Sitenizi Oluşturmak Artık Hayal Değil

Geliştirilen yeni tarayıcı temelli uygulama, basit bir biçimde arayüz / internet sayfası oluşturmanızı sağlıyor. Bir web sayfası oluşturmak için tasarım ve kodlama gibi işlemlerini halledebilmeniz ya da en azından bu işlemlerin uzman bir kişi tarafından yapılması için belirli bir meblağ para ödemeniz gerekmekte. Bu zorunluluğu ortadan kaldıran uygulama, hızlı ve güvenilir bir biçimde arayüz oluşturmanızı ve bunu bir an önce kullanmaya başlamanızı mümkün kılıyor.

Studio Design için yapmanız gereken işlemler temelde sürükle – bırak mantığına dayanıyor. Kafanızdaki bir ürünü ya da sayfayı oluşturmak için tarayıcınız üzerinden ulaşabileceğiniz uygulama, size çeşitli materyaller sunuyor. Bunlar arasından size uygun olanları seçebilir ardından sürükle – bırak yöntemiyle sayfanın nasıl görüneceğine karar verebilirsiniz.

Gelişmiş Özelleştirme Seçenekleri

Studio Design, temel mantıkta hazır bileşenlerden oluşsa da tamamen özgün ve kişisel web sayfalarının oluşturulmasına imkan tanıyor. Çok sayıda bileşenin yer aldığı sistem içerisinde özgün parçaları kolaylıkla bulabilirsiniz. Üstelik metinleri de kişisel bir biçimde düzenlemek mümkün. Büyüklüklerini ayarlamanın yanında ikon seçeneklerinden yararlanma olanağı da sunan hizmet, web sayfasının farklı noktalarına çeşitli büyüklüklerde parçaların yerleştirilmesini sağlıyor.

Basit bir web sayfasından çok zengin görünen sayfalar oluşturma konusunda da oldukça iyi iş çıkaran Studio Design, görsel saydamlaştırma gibi çeşitli yetenekleri de kullanıcısına sunuyor. Bu tarz efektler sayesinde internet sayfasının görünümünü çok daha zengin ve profesyonel bir hale getirme olanağına sahip oluyorsunuz.

Mobil Dünyaya Ayak Uydurun

Bahsi geçen hizmet sayesinde sadece internet sayfası oluşturmakla kalmayıp sunduğunuz hizmet adına bir mobil uygulama tasarlamanız da mümkün. Akıllı telefonların popüler olmasından bu yana mobil hizmetlere olan ilgi epey arttı. Bu nedenle bir web sayfası oluştururken hizmetin mobil ayağını da düşünmeniz gerekiyor. Nitekim bu soruna da çare üreten Studio Design, gerekli bileşenler eşliğinde iPhone uygulaması tasarlamanıza imkan yaratıyor.

Şu anda iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone SE modellerini temel alan uygulama, etkili bir biçimde mobil uygulama tasarımı oluşturmanızı kolaylaştırıyor. Üstelik hizmetin bir başka güzel özelliği olan canlı link, yaptığınız çalışmaları anlık bir biçimde karşı taraf ile paylaşmanızı sağlıyor. Böylelikle oluşturduğunuz tasarımı bir arkadaşınıza ya da profesyonel bir danışmana göstererek fikir alışverişinde bulunabilir ve bundan yola çıkarak tasarımınızı daha etkili hale getirebilirsiniz.

Aklınızdaki fikri gerçeğe dönüştürmede mükemmel bir araç olan Studio Design, tüm bunları yapmanızı sağlarken sizden herhangi bir ücret talep etmiyor. Şu anda tamamen ücretsiz bir şekilde hizmet veren uygulama, kodlama bilmeyen kullanıcıların sırtlarına maddi yük bindirmeden bir internet sayfasına ve iPhone uygulaması tasarımına sahip olmalarını sağlıyor.

Bir Gayrimenkul Danışmanının Neden İnternet Sayfası Olmalı?

Pazarlama aşamasında ne kadar fazla kanal kullanırsanız o kadar iyi mantığı geçerli. Ancak bunu yaparken “etkili” kavramına dikkat etmeniz bir hayli önemli. Gereksiz yere farklı mecralara yönelmek yerine sayıca az olan fakat epey geniş kitlelere ulaşmanızı sağlayan kanalları tercih etmeniz daha doğru. Bir kişisel internet sitesi ise hem insanların size ulaşmasını kolaylaştırabilir hem de yaptığınız işle ilgili daha fazla bilgi edinmelerini sağlayabilir.

İlanlarınızı web sitesi üzerinden pazarlamanız ve paylaşmanız mümkün. Ayrıca buna ek olarak web siteniz üzerinden kendinizi ve referanslarınızı tanıtabilir, potansiyel müşterilerinizi hızlıca tarafınıza doğru çekebilirsiniz. Bunun için web sayfası üzerinden bir iletişim formu ya da bilgileri paylaşmayı da unutmamanız gerek. Web sitenizin profesyonel olması ve kendinizi etkili bir biçimde tanıtmanız da müşteri sayınızı arttırmanızı destekleyecektir.

Son Bir Şey Daha

Özellikle, uzmanlık alanınız ve uzmanlık bölgenizle ilgili bilgileri sitenizde ve sosyal mecra paylaşımlarınızda ön plana çıkarmanızın önemini sakın unutmayın! 

DİĞER HABER
12 Ekim 2017