"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Tatilde Olsanız Dahi Hizmet Sunmaya Devam Edebilirsiniz!

Emlak danışmanları günlük tempolu iş hayatının stresinden biraz uzaklaşmak ve mesai saatleri içerisinde büyük efor sarfederek tükettiği enerjisini geri depolayarak verimliğini artırmak ister. Bütün bir yıl boyunca stresli bir çok müşteri ve gemici düğümü atılmış işlerle karşı karşıya kalan danışmanlar düşük enerji döngüsünde olduğu dönemlerde kendilerini zorlama girişiminden ziyade dinlenmeleri daha yararlı olacaktır.

Daha az dinlenip daha çok iş yapmak için bu döngüyü "hacklemeye" çalışmak bugünlerde bir hayli popüler oldu.

Düşük enerji döngüsünde dinlenmeniz, sizi şarj edecek ve daha istikrarlı bir performans sergilemenize yardımcı olacaktır. Bu doğal enerji takviyesini yapabilmek için ister tatile gidin isterseniz de farklı nedenlerle uzak bir yere seyahat edin.

Tüm bunlar, işinizden tamamen uzak kalacağınız anlamına geliyor. Gayrimenkul sektörü açısından önem teşkil eden müşteri hizmet desteği bu gibi durumlarda devam ettirmeniz gereken en önemli faaliyetler arasında. Nerede olursanız olun hiç bir zaman müşterilerle olan iletişimi kesintiye uğratmayın.

Peki, işinizden uzakta olsanız dahi müşterilerinize hizmet sunmayı nasıl sürdürebilirsiniz?

  • Herkesin bilmesine izin verin

Önümüzdeki günlerde tatile çıkacağınızı ya da şehirden uzaklaşacağınızı ne olursa olsun etrafınıza söyleyin. Özellikle kuvvetli bağ oluşturduğunuz müşterilerinizin tatile gideceğinizden haberdar olmasını sağlayın. Tatile gitmeniz işten tamamen kopacağınız anlamına gelmiyor ancak size e-posta atan ya da sizi arayan bir kişi, geç dönüş alabileceğini düşünmeli. Bu sayede doğabilecek belli başlı sürprizlerin ve olumsuzlukların önüne geçebilirsiniz.

  • E-posta ayarlarınızı düzenleyin

Tatile gittiğiniz tarih itibariyle e-posta adresinize otomatik cevap özelliğini eklemeyi deneyebilirsiniz. Bu otomatik cevapta ise karşı tarafa 24 saat içerisinde cevap vereceğinize dair bir bilgilendirme mesajı bulunabilir. Böylelikle karşı tarafın anında cevap beklemesini önleyebilirsiniz. Ayrıca tatile gittiğinizi unutan müşterilerinize de ufak bir hatırlatma olacaktır.

  • E-mail ile iletişim yolunu vurgulayın

Tatilde de olsanız sürekli telefonunuz çalabilir. Bu gibi durumlarda müşterilerinizi e-posta ile iletişim kanalına yönlendirebilirsiniz. Eğlenceli bir anınızda gelen telefonda müşteriniz size küçük bir soru sorsa dahi ona geniş bir zaman dilimi ayırmanız gerekebilir. Fakat e-posta yoluyla daha uygun bir vakitte dönüş sağlayabilirsiniz.

  • E-postalar için kısa bir zaman ayırın

Sonuç olarak tatildesiniz ve işe ayıracağınız vakitten çok eğlenmeniz gerekiyor. Bu nedenle müşterilerinizi elektronik posta kanalına yönlendirirken aynı zamanda e-postalarınıza yarım saat gibi kısa bir süre ayırabilirsiniz. Böylelikle günün çoğunluğunu tatilin keyfini sürerek geçirebilir ancak yarım saat içerisinde gerekli cevapları yönlendirebilirsiniz.

  • Bu bekleyebilir mi?

Bazı müşterileriniz tatilde olduğunuzu bildiği halde sizinle çok sık iletişime geçmek isteyebilir. Üstelik kimi müşteriler, anında cevap almayı umarlar. Ancak tatilde olduğunuz için bekleyebilecek işleri bekletmeniz çok daha yerinde bir karar olacaktır. Buradaki asıl mesele ise müşterinizi tanımanız ve ona göre hareket etmeniz.

  • Yardım alın

Belirli bir kitleyi memnun etmek zor olabilir. Tatilde olsanız dahi ev tanıtımı yapmanızı isteyen ya da sorularını bir an önce yanıtlamanızı tercih eden bir müşteri kitlesiyle karşılaşabilirsiniz. Eğer bu tarz bir durum söz konusuysa en yakın çalışma partnerinizden yardım almayı deneyebilirsiniz. Böylelikle yokluğunuzda işlerin belirli ölçüde yürütülmesine de imkan tanıyabilirsiniz.

DİĞER HABER
30 Ekim 2017