"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Taylor Swift, Danışmanlara Pazarlama Hakkında Ne Öğretebilir?

Taylor Swift, dünya müzik listelerinde ilk 100'de 95 şarkı ile tarihin en çok satan, en ödüllü ses sanatçılarından birisi. Her geçen yıl bu başarı istatistikleri yerinde saymıyor yükseliyor. Milyonlarca albüm satan şarkılar yazarak, ayrılıkların acısıyla başa çıkma alışkanlığın da oldukça ünlüdür. Fanatik hayranları onu hiçbir yerde yalnız bırakmıyor. Instagram'da 186 milyondan fazla takipçisi ile doğru bir şey yaptığını ispatlıyor.

İkinci Kez İlkinden Daha İyi Olduğunda

Taylor'ın ilk birkaç albümünün hakları başka bir yapımcı tarafından üstlenildi. Kişisel olarak yarattığı veya üzerinde işbirliği yaptığı şarkıların her birini yeniden kaydetmeye karar verdi. Hayranları, daha önce indirdikleri aynı şarkının ikinci versiyonlarını satın alır mı?

Kesinlikle satın alacaklardı. Aslında, Taylor'ın “All Too Well” adlı şarkısının 10 dakikalık bir versiyonunu yeniden yayımlaması, şimdiye kadar bir numaraya ulaşan en uzun şarkıdır ve önceki rekor sahibi Don Maclean'ın "American Pie" şarkısının yerini alır.

Bir Swift olsanız da olmasanız da, Taylor'ın hayranlarıyla güçlü bir bağı olduğunu inkar etmek zor ve her kesimden insan onun çalışma hayatından bir şeyler öğrenebilir.

Eğer siz de işinizi büyütmek isteyen bir danışmansanız Swift'in bu oyun kitabından bir sayfa kendinize uyarlayabilirsiniz.

Neyi doğru yaptı? Her şeyi.

Bir Emlakçı Olarak Taylor Swift'ten Ne Öğrenebiliriz?

  • Bağlan. Taylor, hayranlarıyla bağlantıda kalmak için Instagram hesabını kullanıyor, umursadığı şeyler hakkında paylaşımlarda bulunuyor ve onların da umursadığı şeyleri önemsiyor. Önceden halkın gözünde çok fazla olmasına rağmen, şimdi hayranlarını döngüde tutmak ve daha fazlasını istemek arasında bir denge kuruyor. Sosyal medyada düzenli bir iletişim ritmini sürdürüyor ve uyumluluk yönergeleri konusunda endişelenmesine gerek olmasa da içeriği güncel ve alakalı tuttuğundan emin olması gerekiyor. Taylor'un başarısına yardımcı olan tek bir şey var: Dürüst olmak.

  • Orijinal olun. Hepimiz kalp kırıklığı yaşadık ve Taylor ilişkilerin ruhunu ortaya çıkardığında hepimiz için şarkı söylüyor! Hayranları, dürüstlüğü ve duygularının dışa dönük olması nedeniyle onunla bağlantı kuruyor. Bu ritim nasıl müşteri ilişkilerine dönüşür? Bu yeni zorunlu mesafe dünyasında, artan “yakınlık” alanlarının da olduğunu düşünün. Bir zamanlar masadan kalkmış olabilecek konular, artık sıkı sıkıya bağlı müşterilerle bağlantıda kalmanın harika bir yolu. Yeni müşterilerle daha yakın bağlantılar kurmak için iletişime geçin. Gerçekten önemsediğiniz şeyler hakkında konuşmak yankı uyandırır. Bu anlamda numara yapamazsınız ama dürüst bir yaklaşımla sıkı bağları güçlendirirsiniz.

Taylor Swift Reputation Stadium Tour Pictures | POPSUGAR Celebrity

  • Kişiselleştirin. “All Too Well”in hayranlar arasında bu kadar derin yankı uyandırmasının nedenlerinden biri, Taylor için çok kişisel olması (şarkıyı ilk büyük ilişkilerinden biri hakkında yazdı ve sahnede şarkı söylerken onu hala ağlatan tek şarkı). Müşteri toplantıları sırasında ağlamak harika bir pazarlama stratejisi değildir, ancak satış odaklı olmak yerine gerçek olmak her zaman yankı uyandırır.

Dance Lessons From Taylor Swift For The #CandyFair2014

  • Bir hikaye anlatmak. Ve bu hikayeyi bir müşterinin bakış açısından düşünün. Rakamlarla dolu bir plan sunmak yerine, gerçek dünyadan örneklerle yaşam hedeflerine bir bakış açısı kazandırın. Biraz kendi hikayenizi anlatmanın bir yolunu bulun. Seni bu işe girmene ne sebep oldu? Bu güne kadar parayla ilgili hangi mesajları aldı? Finansal sağlık sizin için gerçekten ne anlama geliyor? İklim felaketleri nasıl önlenir?Tüm bunlar sizi daha insan yapar - insanların bağlantı kurmak istediği biri. Taylor kesinlikle bu milyonlarca takipçiyi şahsen tanımıyor, ancak hayranları onun hikayesini takip ediyor.

On 'Lover,' Taylor Swift Makes Everything Feel Real - Rolling Stone

  • Bu hikayeyi etkili bir şekilde anlatın. Bir süredir piyasada olan bir şarkının 10 dakikalık versiyonunun yayınlanmasıyla ilgili neden bu kadar çok heyecan ve uğultu vardı? Çünkü Taylor elindeki tüm multimedya kanallarını kullandı. Şarkıyı ve videoyu önceden sosyal medya hesaplarında paylaştı. Hayatının en acılı zamanlarından birinde nasıl hissettiğini göstermek için gözyaşı döken bir video hazırladı, böylece onunla yaşayıp empati kurabildik. Videoyu yayınladıktan birkaç gün sonra Saturday Night Live'da rol almak için gücünü ve bağlantılarını kullandı ve şarkıyı arka planda videoyla birlikte çaldı. Twitter'da bu ayrılığın neden bu kadar üzücü olduğuna dair teoriler vardı. Kısacası kendini ortaya koydu. Elbette, kalp kırıklığını anlatan danışman liderliğinde bir video oluşturmak biraz zor ama unutmayın; video bağlantı sağlar.

The Complete History of Taylor Swift at the Grammys | PEOPLE

  • Bu plan hakkında… Eski müziğin bu yeniden yayınlanmasının başarısı mutlu bir tesadüf değil. Taylor'ın kariyeri dikkatlice düşünüldü ve plan bazı bükülmeler ve dönüşler almış olsa da, her zaman hedefi on ikiden vurdu. Tek bir plan genellikle çalışmaz; bağımsız pazarlama çabaları genellikle başarısız olur. Bir plana bağlı kalan danışmanlar, zorlu koşullar ortaya çıktıkça hızlı yön değiştirip sonuçları takip edebilir.

Do Taylor Swift Fans Reveal Problems With Stan Culture?

Saygıdeğer Bayan Swift'den öğreneceğimiz çok daha fazla şey var: Kendiniz için ayağa kalkmak, insanlara (veya size) iyi davranmak. Taylor'un gösterdiği pazarlama becerisi, çoğu danışmanın yararlanmadığı, ancak biraz düşünce ve planlama ile yararlanabileceği anında uygulanabilir stratejilere sahiptir.

DİĞER HABER
25 Ekim 2023