"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Ticari Emlak Danışmanları için 7 İş Hedefi

Her yıl ticari emlak komisyonculuğu piyasası değişiyor - Pandemi döneminde olduğu gibi. Ve bunun bir parçası olarak, gayrimenkul işinizde başarılı sonuçlara ulaşmak söz konusu olduğunda kazançlı çıkmak ve bu yolda kalmak için hedeflere ihtiyacınız vardır. 

Şansın bizim sektörümüzde pek yeri yok. Hedefler, eylemler ve hedefler ise bir yere varmanıza yardımcı olmada büyük rol oynar; Bireysel düzeyde, mülk işinize yönelik planınızı ve yaklaşımınızı, elde etmek için ulaşılabilir ve ilgili sonuçlarla sağlam bir şekilde belirlemelisiniz.

Aracılıkta Gerçek Amaç ve Hedefler

İşte bu sürecin bir parçası olarak anlamanız ve hatırlamanız gereken bazı gerçekler:

  • Müşteri sayısı – Kapsamlı bir şekilde çok sayıda yerel mülk sahibi tanıdığınız zaman, yeni mülk adaylarını, listeleri ve ilgiyi çekme konusunda başarısız olamazsınız. Her zamankinden daha fazla müşteri bulmak ve onlarla sürekli etkileşim kurmak için veritabanı büyüme stratejilerinizi inceleyin. Elbette, bu daha yüksek temas seviyesine kaç kişiyi yükseltebileceğiniz konusunda bir sınır olacak ve bu temelde, müşteri irtibat listeniz ve süreçlerinizde seçici olmaya başlayacaksınız.
  • Özel liste sayısı – Liste stoğunuzu kontrol etmelisiniz; Münhasırlık önemlidir. Emlak piyasasına hakim olmanın başka bir yolu yok. Bir potansiyel müşteri veya müşteri mülk sorununu çözmek için hizmetlerinizi istediğinde, listeyi kapatmadan önce münhasırlık talep edin. Size özel olarak bir liste verilmezse, kapıdan çıkıp bu işten uzaklaşmaya hazır olun. Yerel emlak piyasasında gerçekten en iyi emlakçı iseniz, bir müşterinin listeleme spesifikasyonlarınızı ve standartlarınızı görmezden gelmesi zor olacaktır. Siz profesyonelsiniz (veya olmalısınız) ve bu temelde, becerileriniz hizmet ettiğiniz müşteriler veya potansiyel müşteriler için çok pazarlanabilir ve çekici olmalı.
  • İşlem ve işlem türü başına komisyon hacimleri – Her mülk işleminde ve müşteri zorluklarında her zaman bir dereceye kadar karmaşıklık vardır. Bir şeyleri analiz ettiğinizde, daha küçük listelemelerin, daha iyi ve daha büyük listelerden daha fazla olmasa da, aynı derecede işe yaradığını göreceksiniz. Gayrimenkul işinizi basitleştirin. Müşteri arama ve ticari faaliyetlerinizi daha büyük ve daha iyi mülklere odaklamanız mantıklı olacaktır.
  • Oluşturulan toplantılar – Her gün ve her hafta kaç yeni toplantı oluşturduğunuzu bilin. Yeni insanlarla düzenli ve sürekli bir şekilde bağlantı kurabilmeniz için kendinize bazı hedefler belirleyin; yeni toplantılar, mülk sahipleriyle listelere ve komisyonlara açılabilecek ilişkiler yaratır. Sektörde mücadele eden başarılı emlakçılar, dışarı çıkmayan ve mülk yardımına ihtiyaç duyan yeni insanlar bulmak üzerine çalışır.
  • Yapılan sunumlar – Her gün yeni bir listeleme sunumu yapabilir misiniz? Bu yeni işi kazanma ortalamanız nedir? Yaptığınız tüm listeleme sunumlarında ortalama bir dönüşüm faktörüne sahip olacağınız göz önüne alındığında, bir 'sunum' oranı elde etmeye çalışın. Yeni insanlarla tanışın ve yüksek kaliteli emlak fikirlerinizi ve stratejilerinizi sunun. Gerçek piyasa bilgilerine sahip ve ilgili fikirleri olan iyi bir emlakçıyı görmezden gelmek her zaman zordur.
  • Oluşturulan sorgular – Tüm listelemelerinizden, pazarlama çalışmalarınızdan kaç tane sorgu geldiğini takip edin ve ölçün. Böylece, yeni işi ve soruları çeken pazarlama çözümlerini tam olarak öğrenebilirsiniz.
  • Yapılan denetimler - Mülk teklifleri denetimlerden sonra gelir. İncelemeler, sorgulamalardan oluşturulur. Sorular kaliteli pazarlama çözümlerinden gelir. Artık emlak denklemini anlamanın neden bu kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz. Tüm bunların gerçekleşmesi için katalizör ve ortak faktör sizsiniz. Denetim numaralarınızı takip edin ve nitelikli potansiyel müşterilerle gerçekleştirebileceğiniz denetimlerin sayısını nasıl artırabileceğinizi gözden geçirin. Şimdi bir telefonun başına geçin ve hedef listenizdeki kişileri aramaya başlayın. Böylece birlikte çalışacak daha fazla kişi bulabilir ve listelerinizi inceleyebilirsiniz.

Burada yapmanız gereken bazı önemli şeyler var. Ticari emlak komisyonculuğundaki amaç ve hedefleriniz bu temel performans göstergelerini içermelidir; bu şekilde emlak piyasasında işlerin nerelerde değiştiğini ve fırsatları nasıl değerlendirebileceğinizi bilmiş olursunuz.

DİĞER HABER
05 Eylül 2022