"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Ticari Emlak Komisyonculuğu – Pazarlama Doğrudan Satış Değildir ve İşte Nedeni

Ticari emlak komisyonculuğunda, pazarlama süreci, aracılık ve emlakçı ilerlemesi için esastır. Fakat pazarlama, doğrudan bir satış süreci değildir. Pazarlama, işlem yapmaktan çok konumlandırma ve farkındalıkla ilgilidir. Bu işin özünün gerçekten anladığınızda, emlak piyasasında büyük ivme elde edebilirsiniz.

Başarılı Ticari Emlak Sistemleri

Sektörümüzde başarılı pazarlama ve tanıtımın arkasındaki gerçek süreçlere bakalım. Süreçler nelerdir?

Sizin için derlediğimiz bu bilgileri deneyerek ticari emlak kariyerinizde başarılı olabilirisiniz:

  • Düzenli bir bağlantı oluşturmak – Satış, kiralama ve mülk yönetiminde hizmet verdiğimiz ve yardımcı olduğumuz kişilerin çoğu mülk kararlarını hemen vermez. İşin püf noktası, müşterilerin gayrimenkul yatırımında sorunlar ortaya çıktığında, gelecekte bir yerde sizi doğru zamanda ve doğru şekilde hatırlamaları meselesidir. Bu 'hatırlamayı' elde etmek için, seçilmiş insanlarla bu şekilde bir bağlantı kurmanın bir yolunu kurmanız gerekir.
  • İletişimde alaka – İnsanlar neden sizi dinlemeli veya aramanıza cevap vermeli? Müşteri arama süreçleriniz, konuştuğunuz kişiye karşı önyargılı olmalıdır. Hangi mülk ihtiyaçları olabilir? Şimdi neredeler? Müşteri aramadaki yorumlarınız, diğer kişinin hemen ilgisini çekecek şekilde yeterince yerelleştirilmelidir.
  • Farkındalığı artırma – İnsanlarla olan ilişkinizin değerini daha uzun vadede artırabileceğiniz toplantılarda, doğrudan postada ve gayri resmi iletişimde kullanılacak araçlar olarak bir dizi kaynak geliştirebilir misiniz? Kişiye sağlayabileceğiniz bir kontrol listesi veya belki de yerel bölge mülk değişiklikleri hakkında bir makale çok yardımcı olabilir - Bu makaleler için tek adres: emlakbroker.com
  • Faaliyetlerinizi pazarlamada bölümlere ayırın – Mülk pazarlama ve kişisel tanıtım çabalarınızı planlayın. Pazarınızı konumlara, müşteri türlerine ve fiyat aralıklarına ayırın. Bir veritabanı, bu segmentasyonu gerçekleştirmenin en iyi yoludur. Bu grup ve kişilerden posta ve e-posta yoluyla özel mesajlar gönderebilirsiniz; ayrıca doğru kişilere doğrudan telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. Pazarınızı doğru bir şekilde segmentlere ayırdığınızda ve bu segmentlere yönelik beklentiler oluşturduğunuzda, bu dönüşümlerinizi toplantı ve portföy artışları olarak sağlamış olursunuz.
  • Yerel bir hikaye anlatın – İnsanlar yerel meseleleri ve bu süreçte mülk işlerinin nasıl ele alındığını duymaktan hoşlanırlar. Harika bir pazarlamacı olmak için gerçekten daha fazla hikaye anlatmayı ve yerel mülk bölgesi hakkında daha fazla mesaj vermeyi düşünmelisiniz.

Dolayısıyla buradaki mesaj, ticari emlak komisyonculuğunda pazarlamanın doğrudan satış olmadığıdır. Ancak bu mesaj, sizi yerel emlakçı ve emlak uzmanı olarak konumlandırabilecek çok özel bir iletişim sürecidir.

DİĞER HABER
21 Temmuz 2022