“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Ticari Emlakçılar için Makale Pazarlama İpuçları

En iyi emlakçı olarak çevrimiçi varlığınızı oluşturmak için kullanabileceğiniz en etkili pazarlama araçlarından biri, makaleler yazmak ve bunları emlakbroker.com sitesine göndermektir. Bunu söylerken, emlak sektöründe prestijli bir itibara sahip olmanızı sağlayacak başarıyı istiyorsanız sürece yaklaşmanın bazı önemli yolları bulunuyor.

Bazı emlakçılar, 'Neden makale yazmak için zaman ayırıyorsunuz?' diyecektir. İşin aslı, arama motorlarının, yüksek kaliteli ve emlak araması yapan ciddi yatırımcılar için faydalı olan içeriği sevmesidir. Arama motorlarının, arama yapanlar için yararlı olduklarında makalelerinizi yüksek oranda öne çıkarması mantıklıdır. Bunun için, bölgenizle ve mülk uzmanlığınızla ilgili birçok makale yazmanız gerekiyor. Bu makaleler süreklilik arz etmeli ve yayınlanmalıdır. 

Pek çok emlakçının mülklerini yalnızca İnternette listelediğini ve çevrimiçi olarak çok az başka kişisel pazarlama yaptığını görmek epey ilginç. Bir emlakçının ve ticari emlak markasının kişisel profilini geliştirmek için yapılabilecekleri pek çok başka şey var. İnternetin ticari emlak danışmanlığı işiniz üzerindeki etkisi, ciddi yatırımcılar ve müşteriler için çok daha önemli hale geliyor.

Ticari emlak markanız için makale yazma sürecinde size yardımcı olacak ve İnternet profilinizi oluşturmanıza yardımcı olacak bazı fikirler: 

  • Makale yazma sürecinin, İnternet'te emlak yatırımcılarına kaliteli ilgili içeriği sağlamanız gerekir. Bunun doğrudan bir sonucu olarak, konu ilginç mülkiyet konularını yazmak ve düzenlemek olduğunda makul becerilere sahip olmanız gerekecektir. Herhangi bir şekilde yazmakta zorluk çekiyorsanız (makale yazmak kolay gibi görünebilir fakat inanılmaz derecede zordur) işi sizin için yapması için bir hayalet yazara ihtiyacınız olacak. Bu hayalet yazarın, konu emlak piyasasına geldiğinde makul bir yazma becerisine ve iyi bir anlayışa sahip olması gerekecek. Emlakbroker.com ve ekibi hayalet yazarların eğitmenidir.
  • Haftada en az bir makale yazılmalı ve makale yayınlanmalıdır. Bugün internette en yüksek profile sahip olan emlakbroker.com'da makalelerinizi yayınlayabilirsiniz. Bize ulaşın...
  • Emlakbroker.com içerik oluşturma ve yayınlama ile ilgili özel politikalara sahiptir. Yayınlama ve kalite politikalarına uygun olması koşuluyla içeriğinizi inceler ve onaylarız.
  • Tüm makalelerin uzunluğu 400 kelimeden fazla olmak zorunda değilse de çoğu 400-500 bandında olmalıdır. 
  • Makaleyi yazmaya gelince, onu uygun paragraflara ve net bir mesaj gönderen noktalara bölün.
  • Makaleler iyi yazılmalıdır. İhtiyacınız olan okuyucuyu çeken bir konuya ve başlığa bağlı kalın. Emlak arama sürecinin bir parçası olarak internette yaygın olarak kullanılan bazı anahtar kelimeleri kullanabilirsiniz. Mülk uzmanlığınızı anladığınıza göre, hizmet ettiğiniz işletme sahipleri ve mülk yatırımcıları hakkında yazacak ve genişletecek çok şey var.
  • Yazdığınız konular bilgilendirici olmalı ve araştırma yapan kamu ve mülk yatırımcılarına fayda sağlamalıdır. Bu, yazdığınız makalelerde portföyünüzde bulunan mülkleri tanıtmamanız gerektiği anlamına gelir. Mülklerin tanıtımı, şu anda kullandığınız web sitelerine bırakılmalıdır.
  • Her makalenin sonunda, web sitenize geri bağlantı veren basit bir özet paragrafınız veya 'Bio'nuz olmalıdır. Makale bilgilendirici ve yardımcı ise, okuyucular web sitenize giden bağlantıyı takip edecektir.

Birçok ticari danışmanın makale yazma stratejisini benimsemeyeceğini biliyoruz. Bunun nedeni, yazma sürecini üstlenmek için gereken kişisel disipline sahip olmamalarıdır. İnternet profilinizin iyileştirilmesi gerektiğine inanıyorsanız, bu strateji sizin için çok iyi çalışacaktır. Zamanla, düzenli yazmanız kişisel markanızı ve emlak piyasasına hakim olmanızı artıracaktır. Yüksek değerli içeriği düzenli bir şekilde yazmak, İnternet'i ve arama motorlarını bir emlak uzmanı olarak size yönlendirecektir.

DİĞER HABER
29 Temmuz 2022