“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Ticari Gayrimenkul Aracılığının Zorluklarını Bugün Çözmek

Bugün ticari emlak komisyonculuğunda, emlakçıların satış, kiralama ve mülk yönetimi alanlarında sahip olmaları için birçok fırsat var. Bu fırsatlardan yararlanmanın en iyi yolu, planlı bir kişisel yaklaşım ve devam eden belirli eylemlerden oluşuyor.

Planlama Yapın

Yeni iş fırsatlarından yararlanmak için kişisel bir pazarlama planı ve bir araştırma modeli geliştirmek ve oluşturmak her danışman ve brokerın öncelikli görevidir. Günlük olarak ne kadar meşgul olabileceğiniz veya olacağınız önemli değil, başka herhangi bir şey yapılmadan önce iş faaliyetlerinizde araştırma yapmak önemlidir.

Ticari emlak danışmanlarının ve brokerların karşılaştıkları zaman zorluklarını gözden geçirmelerine ve mülkler, müşteriler ve komisyonlarla emlak piyasası faaliyetlerinin ardındaki bazı stratejileri benimsemelerine yardımcı olacak bazı fikirler:

  • SEÇİMLER YAPIN: İş faaliyetlerinizin ve özel hizmetlerin bir parçası olarak bir konumdaki belirli bir mülk türünü seçin. Bir bölge ve mülk türüne odaklandığınızda, fiyat, kira ve piyasadaki süre hakkında gerekli gerçekleri toplamak nispeten kolaydır. Bu, hizmet verdiğiniz müşterilerle daha doğrudan ve etkili bir şekilde pazarlık yapmanıza yardımcı olabilir. Seçilecek mülk türünün yeterli piyasa faaliyetini ve gelecekteki kazanç fırsatını içermesi gerekir. Önümüzdeki yıllarda bulunduğunuz yerde yeni işin nereden geleceğini anlayın. Bölgenizde iş hacminizi sorgulayın ve fırsatları listelemek için kendinizi konumlandırın. Pazarınızda mülk stokunu kontrol ettiğinizde, fırsatları sorgulamayı ve nihayetinde müşterilerle müzakereyi kontrol edebilirsiniz. Profesyonel ticari gayrimenkul hizmetleri sağlamanın bir parçası olarak münhasırlıkta ısrar etmeyi unutmayın. Gerçekten en iyi danışman siz iseniz, münhasırlık her yeni listenin bir parçası olarak talep etmek ve ısrar etmek için bir sorun değildir.
  • GERÇEKLERİ VE BİLGİLERİ ELDE EDİN: Mülk türü ve konumu için gerekli bilgileri geliştirin. Sıra pazara geldiğinde, piyasada neler olduğunu, uygun pazarlama yöntemlerini ve bugün yerel olarak mevcut olan kaliteli mülkleri öğrenin. Pazarlama ve satış veya kiralama yöntemi söz konusu olduğunda, tavsiyelerinizi yerel olarak müşterilere açıklamaya hazır olun. Mümkün olan en iyi sonuçlar için kendinizi ve mülk listelerinizi nasıl konumlandırabilirsiniz? Müşteri her şeyden önce bir şey ister ve bu da mümkün olan en iyi satış fiyatı veya kiralama ile zamanında sonuca ulaşmaktır. İşiniz, bunu başarabilmeleri için müşteriye net önerilerde bulunmaktır. Bu süreçte, müşterinin gereksinimleri ve mülk konusunda verceğiniz bilgilerde oldukça net olun.
  • MÜZAKERE UYGULAMASI: Pratik yaparak ve kendini geliştirerek müzakere ve sunum becerilerinizi geliştirin; Pazarı ve müşterilerinizi anlamanız ve edindiğiniz doğru bilgileri uygulamanız kişisel bir süreç olduğu için bu gereksinimler devredilemez. Herhangi bir standart sunumun, müşteri etkileşiminin bir parçası olarak ele alınması ve müzakere edilmesi gereken pek çok şeyi var. Bir satış veya kiralama faaliyetinin zaman çizelgesini düşündüğünüzde, pazarlama bütçenizi, satış stratejilerini, satışa dönüştürmeyi, incelemeyi ve müzakereyi içeren pazarlık faktörleri bulunuyor. Ticari gayrimenkul satış ve kiralama sürecinin her bir aşaması müzakere perspektifinden yürütülebilir. Pratik size kalmış.
  • BİR PLANI UYGULAYIN: Bir eylem ve ivme planı oluşturun. Sektörde mücadele eden danışmanlar ve brokerlar genellikle çok az ivmeye veya odaklanmaya sahip olanlardır. Başarısız danışmanlar bir eylem planı oluşturamazlar ve kariyerlerinde doğru türde alışkanlıklar geliştiremezler. Ticari emlak komisyonculuğundaki fırsatlar büyük. Bununla birlikte, başarılı bir kariyer için gereken beceriler önemlidir. Uygulama ve kendini geliştirme sürekli bir şekilde gerekli olacaktır. Harekete geçin ve çabalarınızı her gün müşteriler, mülkler ve pazar payı için gerçekten önemli olan görevlere ve stratejilere odaklayın.

Müşteriye, mülk zorluklarını etkili ve kapsamlı bir şekilde çözebileceğiniz belirli ve doğrudan bir yol gösterebilirseniz, listeleme dönüşümü her açıdan çok daha kolay olacaktır. Konum, mülk türü ve müşterinin gereksinimleri için en iyi danışman olmaya çalışın. Yerel emlak piyasasını araştırın ve her konuda kişisel becerilerinizi geliştirin. İşinizi geniş kitlelere duyurmak ve prestijli bir kariyer inşaa etmek için Emlakbroker.com'la işbirliği yapın.

DİĞER HABER
04 Ağustos 2022