"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Ticari Gayrimenkul Kartpostallarını Yeniden Düşünmenin 4 Yolu

Son zamanlarda ticari gayrimenkul pazarlamada kartpostalları hiç düşündünüz mü? Bu etkisi ispatlanmış ve test edilmiş emlak posta pazarlama tekniği, ticari gayrimenkul danışmanları için yeni müşteriler kazandırır. Günümüzde kesinlikle gelen pazarlama, emlak sosyal medya veya arama motoru optimizasyonu kadar yaygın olmasa da, bu basit pazarlama taktiği, daha modern yaklaşımların doğru tamamlayıcısı olabilir. Şimdi, bu makalemizin 1980'li yıllara geri döndüğünü düşünmeden önce, ticari emlak kartpostallarının zamanın testinden geçmesinin bazı iyi nedenleri var. Önce pazarlama konusunda geleneksel bir yapıda iyi çalışırlar. Araştırmalara göre pazarlama faaliyetlerinde kartpostal kullanan birçok şirket, ortalama %0,5 ile %1 arasında bir sorgulama oranı aldıklarını bildirmektedir. Mutlak rakamlarla, bu geri dönüşler küçük görünebilir, ancak yalnızca 500 hedef işletmeye posta göndererek en az beş yeni kişi oluşturduğunuzu hayal edin. Bunlar, çoğu pazarlama standardına göre kabul edilebilir sonuçlar olacaktır. 

Hedeflenenden bahsetmişken, kartpostallarla ilgili bir sonraki güzel şey, yalnızca en iyi potansiyel olduğunu düşündüğünüz işletmelere odaklanmanızı gerçekten sağlayabilmeleridir. Muhtemelen, kişi yönetim sisteminiz, ilişki kurmak veya sürdürmek istediğiniz kişilerin bir listesini tutar, kartpostallar, hızlı ve kolay bir şekilde birçok ilişki kurmanıza izin verir.

Son olarak, ticari gayrimenkul kartpostallarının karşılayabileceği hedefleme, gerçek finansal verimliliği de beraberinde getiriyor. Pazarlama çalışmalarınızda etkili olabilmek için, en yüksek değerli pazarınıza üç ayda bir kartpostal göndermeyi planlamalısınız. Kulağa çok mu geliyor? Belki, ama unutmayın, bu oldukça hedefli bir postadır, bu yüzden bir ilçeyi hedeflemek yerine sadece en iyi potansiyel müşterilerinize kartpostal gönderiyorsunuz. Bir kartpostal oluşturmak ve postalamak için kart başına 5 TL'den daha düşük bir ortalama maliyetle, bu tür bir ilişki kurma, muhtemelen çoğu ticari emlak firmasının ulaşabileceği bir yerdedir. Biraz daha marka bilinirliği için, ikinci kademe potansiyel müşterilerinize daha az sıklıkta düzenli postalar göndermeyi de düşünebilirsiniz.

Harika bir resim ve emlak grafik tasarımına sahip olmak, net bir harekete geçirici mesaj, iletişime geçmeye teşvik etmek ve emlak markası öğelerinizi kullanmak gibi bir kartpostal kampanyasının temel bileşenlerini muhtemelen zaten biliyorsunuzdur. Geçmişte, kartpostal kullanmak biraz kalıplaşmış olabilir, ancak yeni müşteriler edinmenizi sağlayacak bu pazarlama çalışmasına bir dakikanızı ayırın ve pazarlamayı çeşitlendirme yaklaşımınızı yeniden düşünün.

Son Kazanımları Kutlayın

Yerel, bölgesel veya ulusal düzeyde faaliyet göstermenize bakılmaksızın, işiniz pazarınızın ekonomisinin önemli bir parçasıdır. Potansiyel müşterilere, yeni bir müşteriyle ortaklık kurarak bu ekonomiyi nasıl desteklediğinizi bildirin. Son satışlar ve kapalı satışlar hem doğrudan hem de dolaylı olarak merak yaratır; bu, bir vaka çalışması şeklinde hedef kitlenizdeki yatırımcılarınıza büyük bir mesaj verir. Kartpostal pazarlama sektörünüzde lider ve değerli bir kaynak olduğunuzu gösterir.

İyi hazırlanmış bir referans alıntı ile yeni müşterinizin veya memnun alıcınızın deneyimini kartpostal pazarlamanızda vurguladığınızdan emin olun. Bu arada, ücretsiz danışmanlık veya ücretsiz mülk değerlemesi gibi bir harekete geçirici mesaj eklemek için harika bir fırsattır - özellikle de son işleminiz tanınabilir bir markayla yapıldıysa, bu şirketinizin liderlik konumuna katkıda bulunur.

Müşteri Hattınızı Dolu Tutun

Tüm işletmeler iniş ve çıkışlardan geçer ve ticari gayrimenkul pazarlama stratejiniz muhtemelen bunun için planlar yapar. Bir kartpostal, müşteri hattınızı dolu tutmak için harika bir araç olabilir. Bu postalamada biraz daha agresif olmanız gerekecek, bu yüzden profesyonel satışçılığınızın bu pazarlamada gerçekleşmesine izin verin. Ticari gayrimenkul işinizde neden harika olduğunuza dair net bir değer önerisiyle kendinizi rekabette farklılaştırın, ancak birincil mesajın konuşmaları yönlendirmeye odaklandığından emin olun.

Değer Katın

Çevrimiçi içerik pazarlamayı kullanma şeklinize benzer şekilde, potansiyel müşterileri kendinize çekmek için iyi tasarlanmış, zengin içerikli bir kartpostal kullanın. Hatta alıcıyı "ücretsiz tekliflerini" alması için çevrimiçi bir açılış sayfasına yönlendirin. Açılış sayfasında mülke puan vermiyorsunuz, ancak kişinin daha bilgili olmasına, işini daha iyi yapmasına veya daha iyi kararlar almasına yardımcı olacak değerli bir şey sağlıyorsunuz. Bölgenizde yeniden konumlandırma için bir pazar raporu, ücretsiz içerikler veya nasıl yapılır kılavuzu gibi bilgilere web sitenizde yer verin. Karşılığında isteyeceğiniz tek şey onların adı, e-posta adresi ve telefon numarasıdır.

Kendi Kendinizi Tanıtmayı Anlayın

Markanızı yeniden güçlendirmek, zevkli bir şekilde yapılırsa kötü bir şey değildir ve yeni bir hizmet sunuyorsanız veya yeni bir firmanın kapılarını açıyorsanız mutlak bir gerekliliktir. Kendini tanıtma, genellikle diğer tekliflerle takip edilir ve öncelikle bir farkındalık fırsatı olarak kullanılır.

DİĞER HABER
18 Nisan 2022