"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Townster: Türk Girişimcilerinin Emlak Oyunu İle Gerçek Emlakçılık

Bugün hafta sonu, yapılacak ve yarım kalmış bir çok işi beklemeye aldığımız zaman dilimi geldi. Kimimiz mesaiye devam ediyor kimimiz çoktan hafta sonu planını yaptı bile. Hafta sonu yeni yazılarımızın hazırlığı sürerken beyin yorgunluğunuzu dağıtacak fakat sizi işinizden uzaklaştırmayacak bir oyun tanıtacağız. 

Size tanıtacağımız oyun bizimde çok keyif aldığımız, Türk girişimcilerinin imzasını taşıyan harika bir emlak oyunu, Townster. Tüm dünyayı etkisi altına alan FarmVille çiftlik oyunu ile şehir kurma simulasyon oyunu SimCity ile benzerlik gösteren bir Facebook uygulaması. Oyunu Facebook üzerinden oynayabiliyorsunuz. 

Boş zamanlarınızda bile Townster oyununun içerisine girerek emlak üzerine beyninizde sürekli yeni şeyler düşünüyorsunuz. Her zaman kitap okuyan ve kitapların en iyi dost olduğunu bilen biri olarak parlak fikirlerin çoğu zaman hiç alakası olmayan farklı ortamlarda geldiğini belirtmek isterim, en azından benim için öyle. Bu oyunla bilgilerinizi test edebilir, aklınıza yeni fikirler gelerek yaratıcılığınızı geliştirebilirsiniz. 

Bağımlılık yaratır :)

Bu oyunu oynarken nasıl neler düşünüyorum mesela; kiralık ve satılık yerlerle ilgili şehrin prim yapan yerleri, en çok kazanan işletmelerin yapısı, finans matematiği, değerleme tekniklerinin*küpü :) kitlelerin satın alma davranışlarını etkileyen önemli ihtiyaçlar, yatırımcıların gözüyle empati, şehir planlamasında neler var neler yok, arz talep dengesi vb. 

Biraz da insanın kendini dinlemesi gerekiyor yoğun geçen stresli bir mesaiden sonra. Hem dinlenmek hemde çalışmak, ikisi bir arada olan emlakçı oyunundan tüm zamanınızı oyunda harcamadan, belli aralıklarla oynarsanız çok keyif alacaksınız.

Not: Biz daha kasabayı kuramazken bazı arkadaşlar şehir içinde ülke kurmuş :) Daha çok çalışmamız lazım çok.

DİĞER HABER
15 Şubat 2016