"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Trulia, Akıllı Saatler Üzerindeki Uygulaması ile Kendini Yenilemeye Devam Ediyor

Amerika merkezli dünyanın en ünlü gayrimenkul sitelerinden biri olan Trulia, kuşkusuz bu ününü ve başarısını sürekli kendini yenileme çabası içerisinde olmasına borçlu. Gayrimenkul piyasasında teknoloji ile bütünleşik olarak yeni adımlar atan Trulia, şimdi de akıllı saatler üzerinden gayrimenkul piyasasına atılıyor.

Daha önce Apple Whatch uygulamasını yayına alan şimdi ise Samsung S3 akıllı saatleri için yeni bir gayrimenkul uygulamasını piyasaya sunan Trulia, özellikle “gayrimenkul avcılarında” son derece heyecan uyandırdı. Trulia’nın bu uygulaması ile kullanıcılar, yakın civardaki evleri akıllı saatleri üzerinden kolaylıkla bulabiliyor ve zaman ayarlı olarak gelen bildirimler ile evlerin gösterim zamanları hakkında haberdar olabiliyorlar.

Gear S3 ile bütünleşik olarak çalışan ve Trulia Samsung adını alan bu uygulama, taşınmak isteyecekler için evler hakkında bilgi ve özellik toplamalarına yardımcı olacak şekilde hazırlandı. Akıllı saati üzerinden bu uygulamayı kullanan kullanıcı, içinde yerleşik olan GPS sistemi sayesinde bir muhitte baştan sona gezinirken geçtiği yerdeki potansiyel satılık evlerin özelliklerini görebiliyor.

Kullanıcı, anlık olarak akıllı saati üzerinden evin fotoğrafları, ücreti, özellikleri, gösterim saati ve oda sayısı gibi dahili özellikleri öğrenebiliyor. Ayrıca kullanıcı, gezindiği muhitteki suç oranı ve okulların listesi gibi çevre bilgilerine de anında ulaşabiliyor.

Bunlara ek olarak Trulia uygulamasındaki “Bir Firma Çağır” butonuna basıldığında, sistem firma taraması yaparak eşleşen bir telefon numarasını karşınıza çıkarıyor. Bu sayede mikrofon yardımı ile direkt bir gayrimenkul firması ile iletişime geçebiliyorsunuz.

Trulia’nın heyecan verici bu yeni uygulaması, bize gayrimenkul sektöründe ihtiyaçların karşılanması adına teknoloji ile birlikte hareket etmenin sınırı olmadığını gösteriyor. Ülkemizde akıllı saatlerin kullanım oranları düşünüldüğünde, geliştirilecek emlak uygulamalarının da bu orana bağlantılı olarak kullanım yüzdesi pek artış göstermeyecektir. Ancak yurtdışında çok rağbet göreceği kesin. 

DİĞER HABER
22 Eylül 2016