"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Tumblr’ı Gayrimenkul Sektörüne Uyarlayarak Kullanmak

Blogların ne olduklarını ve ne için kullanıldıklarını bilirsiniz. Bir de mikro blog diye bir şey vardır. Mikro blog, geleneksel bloglardan farklı olarak anlık kısa içerikler paylaşmanızı sağlayan platformlardır. Yani Twitter, Facebook, LinkedIn ve Google + gibi… Bugüne kadar saydığımız bu ve benzeri mikro blog platformlarının gayrimenkul pazarlaması için nasıl kullanılabileceğini tek tek ele aldık. Peki, ya Tumblr? Elbette ki her platformu gayrimenkul pazarlamasına uydurabileceğiniz gibi, Tumblr’ı da çeşitli yönlerden etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

Tumblr, 2015 yılında sosyal ağ ve blog siteleri içerisindeki Facebook ve Instagram gibi devlerin yayılma hızını katlayarak ilk sıraya geçmeyi başaran bir medya kanalı oldu. Öyle ki 2015’te üye sayısını %45 oranında arttıran Tumblr, aktif kullanıcı sayısını da %120 arttırmayı başardı. Böyle olunca, popülerliği böylesine artan bir medya kanalından faydalanmak için iş profesyonelleri de harekete geçti. Nitekim Tumblr, özellikle yabancı piyasada öne çıkmak ve Y kuşağının dikkatini çekmek için mükemmel bir pazarlama aracı olarak kullanılabiliyor.

Her şey her yerde yayınlanabilir

Tumblr, öncelikle spontane (doğal) ve gerçek içeriklerin paylaşılması için size birçok seçenek sunar. Bu içerikleri yazı, resim, link, video, chat, ses kaydı, müzik ve canlı yayın şeklinde paylaşma imkânınız vardır. Bu da size pazarlama alanınızda son derece özgür ve doğal olmanızı sağlar.

Geniş bir kitleye ulaşılabilir

Tumblr sayesinde genç kuşağa ve Y kuşağına hitap edilebileceği gibi, kendi niş pazarlamanızı hedef alan paylaşımlarda da bulunabilirsiniz. 460 milyondan fazla kullanıcısı olan bu platformda kullanıcılar, her oturum başına en az 20 dakika süreyle aktifliğini koruyor. Bu da pazarlama içeriklerinizin kullanıcılara ulaşma olasılığını arttırıyor.

Paylaşım için teşvik edici olabilir

Tumblr, paylaşımı teşvik edici bir yapıya sahiptir. Kendi profilinizin tasarımını özgürce oluşturabilirsiniz. Örneğin firmanızın logosunun renklerine uyumlu bir tema yükleyebilir ve kendi hedef kitlenize hitap edecek şablonları kullanabilirsiniz. Alan adı olarak firmanızın adını kullanabilir ve diğer sosyal medya hesaplarınızı bu alan adı üzerinden kullanıcılara sunabilirsiniz.

Y kuşağını ele geçirebilirsiniz

Tumblr, genç kuşaktakilerin yoğun olarak kullandığı bir platformdur. Yani 1980 ile 2000 yılları arasında doğmuş olan kuşağın en popüler medya kanalıdır. Dolayısıyla Y kuşağını hedefleyen niş pazarlama stratejisine sahip gayrimenkul profesyonelleri için, Tumblr bulunmaz bir nimet olabilir.

Yabancı pazarı etkilemek için etkili

Tumblr, özellikle yabancı gayrimenkul pazarını etkilemek için çok etkili bir platform olabilir. Teknoloji ile birlikte artık dünyanın her yanından müşteri bulma imkânının önünün açılması ile birlikte, gayrimenkul profesyonelleri bu anlamda kendini geliştirmenin yollarını arıyor. Tumblr, bu anlamda profesyonellerin en etkili pazarlama yuvası haline gelebilir.

Hızlı paylaşımlar yapma imkânı

Tumblr’de öne çıkan bir diğer özellik de e-posta üzerinden paylaşımlarınızı yapabilmeniz. Blogunuz için size özel e-posta adresi üzerinden içerikler gönderebilir ve blogunuza giriş yapmadan direkt paylaşımda bulunabilirsiniz.

Bu platformu nasıl kullanacağınız hakkında sizlere geniş bir SSS bölümü sunan Tumblr’ı daha etkin bir şekilde kullanmak isterseniz burayı ziyaret etmenizi öneririz.

DİĞER HABER
03 Nisan 2019