"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Türk Girişimcinin Ortağı Olduğu PropTech Girişimi Blueground, Amerika'da Büyümeye Devam Ediyor

Global PropTech şirketi Blueground, Teksas eyaletindeki 100. dairesini kutluyor. Dijital göçebeler, iş seyahatinde olanlar veya yeni bir yer keşfetmek isteyen herkes için ideal bir çözüm olan Blueground, dünyanın dört bir yanında aranan mahallelerde binlerce kaliteli, anahtar teslimi evden oluşan küresel bir ağ ile insanların yaşama biçimini yeniden keşfediyor. Her daire, bir ay veya daha uzun süreli konaklamalar için esnek koşullarla sunuluyor ve konukların kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlıyor. 

30 günlük + kiralama sektöründe en hızlı büyüyen PropTech şirketi olan Blueground, Boston, Chicago, Denver, Los Angeles, New York, San Francisco, Seattle ve Washington dahil olmak üzere mevcut ABD pazarları listesine yenilerini ekleyerek kısa süre önce Miami'de faaliyete geçti. DC Yurtdışında da Blueground, son altı ayda Zürih, Berlin, Madrid, Basel, Lizbon, Barselona, ​​Kopenhag, Lüksemburg ve Hong Kong ve Singapur'un lansmanı ile Asya'daki ilk şehirleri dahil olmak üzere 10 yeni şehirde hizmetlerini sürdürüyor. 

ABD'nin en kalabalık 10. şehri olan Austin, daha iyi bir yaşam kalitesi arayan Y kuşağının akınını gören Blueground'un geleneksel 12 aylık kiralamaya esnek alternatifi için benzersiz bir fırsat yaratıyor. Büyük işverenlerin bulunduğu her yere hareket eden geleneksel genç yetenek modelini tersine çeviren işverenler, Tesla, Oracle, Apple, Facebook, Google ve TikTok gibi en iyi şirketler yerel olarak ofisler kurarak Austin'deki yeteneği takip etmeye başladı. 

Blueground Austin Genel Müdürü Zack Bartlett , “Göçten işletmeye kadar tüm alanlarda büyüme rekorları kırmaya devam ederken, Austin için tarihte heyecan verici bir an” diyor . "Bugün burada 100 birimde olmaktan heyecan duyduğumuzu ilk söyleyen ben olacağım, ancak bu sadece çok daha büyük bir şeyin temeli. Misafirlerimiz için esnek yaşamın geleceğini inşa ediyoruz ve şu an sadece yüzeyi kazıdık.”

Blueground, 20 Milyon $'lık Yatırımla Türkiye'de Hedef Büyüttü
Blueground Türkiye ekibi

Blueground Hakkında

2013 yılında kurulan Blueground, bugün dünya çapında 26 büyük şehir merkezinde 8.000'den fazla daireden oluşan bir portföyü yönetiyor. Şirket, hem ev sahibi hem de misafir için kiralama deneyimini dönüştürüyor. Blueground, ev sahiplerine yıl boyunca garantili bir gelir sunmanın yanı sıra mülklerinin kiralanması ve bakımı ile ilgili tüm adımların sorumluluğunu üstlenmelerini sağlıyor. Girişimin müşteri listesi hem büyük Fortune 500 şirketlerini hem de özel kiracıları kapsıyor. Blueground'da kiralanan evin her türlü bakım sorununu çözmek için yerel ekipler bulunuyor ve tipik ev sahibi iletişim modelini düzene sokuyor. Konuklar ayrıca çamaşırhane teslimatından yemek takımlarına ve şarap teslimatlarına kadar yaşam tarzı ortaklarına indirimli erişimden yararlanarak onlara yeni bir şehri yaşamak ve keşfetmek için ihtiyaç duydukları güveni sağlıyor. 

DİĞER HABER
12 Ağustos 2022