"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Twitter İle Emlak Pazarlama

Bugün artık pek çok sektörde olduğu gibi, gayrimenkul sektöründe de internet pazarlamacılığının yıldızı her geçen gün parlıyor. Konusunda uzman pek çok emlak profesyoneli, artık kendi iş pazarını genişletmek ve kendini müşterilerine iyi yansıtmak adına interneti daha verimli kullanmaya çalışıyor.

Sosyal medya dünyasında twitter da bu mecraların başında gelen internet sitelerinden biri. Bu yazıda sizlere emlak dünyasında twitterla ilgili bir kaç ipucu hazırladık.

-Emlak ofisinizi twittera uyarlayın

Twitter profilinize ofis logonuzu koyarak, bir kaç saniye içinde bu geniş dünyaya adım atmanız çok kolay.”Takip” leşerek artık farklı bir maceranın tadını çıkartmamanız için bir sebep yok.

Oluşturduğunuz hesaptan şirketinizin adına paylaşımlarınızı yapmaya hiç vakit kaybetmeden hemen başlayabilirsiniz.

-Yerel ağ oluşturmak

Ülkenin her köşesinden geniş bir kitleye sahip olmak, çok fazla arkadaş tarafından takip edilmek elbette eğlencelidir ancak biz burada daha çok gayrimenkul satışlarımızı arttırmak için çalışıcağız. Bu sebeple hiç sizinle alakası olmayan birisini veya işinize yaramayacak hesapları takip etmenizin bir anlamı olmayacaktır.

Elbette etkileşim içinde bulunduğunuz insanların da arkadaş çevresine ulaşmak isteyeceksiniz, burada esas olan size fayda sağlayacağını düşündüğünüz kişilerle takipleşmeniz gereğidir. Bunun için de ilk olarak ağınızı oluştururken, emlak dünyasında faaliyet gösteren ve kendi bölgenizdeki oluşumları aratarak işe başlamanızı öneririz.

-Otomasyon sistemi oluşturun

Pek çok emlak brokerının internetin karmaşıklığı, takibinin zorluğu sebebiyle sosyal medya içerisinde yer almaya tereddütle yaklaştığını biliyoruz. Fakat bazı twitter uygulamalarını kullanarak bu tip yoğunluğu otomatikleştirebiliriz. “kolaytweet” uygulamasıyla, seçmiş olduğunuz kelimeleri kullanan herhangi bir takipçinizi, bir uyarı sesiyle hemen görebilirsiniz.

Mesela; “Etilerde kiralık/satılık bir ev arıyorum, haberi olan var mı?” tweetini attığı anda…alarmmm…anında size uyarı bildirimi gelerek, tweeti atan kişiyle hemen iletişime geçebilirsiniz.

İşinize yarayabilecek başka uygulamalar için, TweetBacks, TwitterFon, ve Twitterfeed uygulamalarına bakabilirsiniz.

-Kullanıcıyı unutmayın

Anahtar kelimelerinize devamlı yenilerini katarak arama yaptığınız kitleyi de geliştirebilir, bu sayede kimleri takip etmeniz gerektiğini de keşfetmiş olursunuz. Sürekli yenilenen ve güncelenen hesapların daha sıcak olduğunu ve takiplerinize karşılık takipçileriniz de artacaktır.

Bu şekilde herhangi bir pazarlama taktiği gibi müşterilerinizin ihtiyaçlarını öğrenip, en hızlı biçimde onlarla ilgili çalışma alanları yaratabilirsiniz.

Hızlı akan zamana karşı, teknolojiyi kullanarak rakiplerinizin önüne geçmeniz o kadar da zor olmayacak. Umarız twitterla ilgili bu bir kaç ipucu, sizi etkin bir twitter kullanıcısı yapmak için ilk adım olacaktır.

Twitter ile etkili emlak pazarlama nasıl yapılır? Bir sonra ki yazımızda ayrıntılı olarak sizlerle paylaşacağız.

DİĞER HABER
25 Kasım 2014