"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Video: Çinli Şirket Bir Günde On Katlı Bir Apartman İnşa Etti

Çinli inşaat şirketi BROAD Group, bir günde on katlı bir apartman inşa etti. 2009'dan beri fabrika yapımı çelik binalar geliştiren şirket, araba yapımına benzeyen yapım sürecini gösteren bir video yayınladı: akıcı üretim, yüksek kalite ve düşük maliyet.

Yaşayan bina olarak adlandırılan yapı 28 saat 45 dakikada dikildi. Bunu başarmak için BROAD grubu, önceden inşa edilmiş bağımsız modüler birimlerin bir araya getirildiği bir prefabrik yapı sistemleri teknolojisi kullandı. Modüller, dünya çapında taşınabilen 40 ft yüksekliğindeki küp bir konteynerin gereksinimlerini karşılayan standart bir konteyner boyutuna sahip olduğu açıklandı. Kurulumun son derece kolay olduğunu açıklayan şirket yetkilileri, sadece cıvataları sıkarak ve su ile elektriği bağlayarak hızlı sonuç alınabileceğini söyledi.

BROAD grubu, yaşayan binanın geleneksel yapılardan on kat daha hafif ve güçlü olduğunu, deprem ve tayfunlara karşı dayanıklı olduğunu iddia ediyor. Yüksek kaliteli malzemeler ve el işçiliği ile donatılmış ve ultra düşük enerji tüketimine sahip bu yapılar geleneksel yapılardan 5 kat daha dayanıklı olduğu ifade ediliyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, kullanılan malzemelerin aerodinamik üretimi, geleneksel inşaattan 20 kat daha yüksek verimliliğe sahiptir ve karbon çelik binalardan bile daha düşüktür. Her standart modül 12,19 m (40 ft) uzunluğunda, 2,44 m (8 ft) genişliğinde ve 3 m (10 ft) yüksekliğindedir. Çok çeşitli bina tiplerine ve oda tiplerine sahiptir: Lüks konutlar, 200 katlı gökdelenler için mükemmel şekilde uygundur ve ayrıca kamu ve konut binaları için idealdir. İç kısımda, 2,77mt net yüksekliği ile 12mx4.8mx12m'ye kadar kolonsuz boşluklar elde edilebilir. duvarların, kapıların, pencerelerin ve balkonların konumu ve sayısı tamamlandıktan sonra kolayca değiştirilebilir ve binanın kendisi kolayca demonte edilebilir ve yeniden yerleştirilebilir.

DİĞER HABER
07 Ekim 2021