"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Video Turlarında Bir Anlatıcı Kullanmanın Etkisi

Youtube, Google’ın yan kuruluşlarından biri olarak her geçen gün kendine daha fazla özellik eklemeye devam ediyor. Son olarak Youtube üzerinden video turlarının paylaşılabiliyor olması, emlak sektöründe çalışanların da pazarlama aracı olarak Youtube’u daha sık kullanmasına neden oldu. Artık pek çok gayrimenkul uzmanı, pazarlama seçeneklerinden biri olarak müşterilerine video turları hazırlıyor ve Youtube üzerinden bunları paylaşıyor.

Video turları, müşteriler üzerinde elbette ki çok büyük etkiye sahip. Ancak onları müşterilerin gözünde daha etkileyici hale getirmek de mümkün. Nasıl mı? Bir anlatıcı kullanarak video turlarınızı çok daha mükemmel ve profesyonel hale getirebilirsiniz. Üstelik Youtube’un kazandığı yeni bir özellik sayesinde, anlatıcının cümlelerini çeviren altyazı seçeneklerinden faydalanmanız ve video turunuzu dünyanın her kesimine ulaştırmanız mümkün.

Müşterilerin Hislerini Yönlendirmek

Ne yazık ki pek çok gayrimenkul firması, Youtube üzerinden video turları paylaşırken bir anlatıcının etkisini göz ardı ediyor. Şöyle bir hayal edin… Müşteri videoda eve dair görselleri ve görüntüleri izlerken, bir yandan anlatıcı evin özelliklerini anlatsa ve arkada derinden dinlendirici bir müziğin etkisi hissedilse… Müşteriler, bu tarz bir video turunu izlerken sakin ve huzurlu bir atmosfer içerisinde olacaktır. Bu da emin olun ki müşterilerin hislerini ve eve bakış açısını etkileyecektir.

Yorucu Koca Puntolar Yerine Dinleyerek Öğrenmek

Böyle bir video stili, aynı zamanda büyük puntolarla yazılmış koca yazıların ev görsellerinin üstüne gelmesini de engelleyecektir. Veya müşteriler, görselin üstüne gelmesin diye küçücük puntolarla yazdığınız yazıları okumak için cebelleşmek zorunda kalmayacaktır. Düzgün diksiyonlu ve okuma kurallarına dikkat eden bir seslendirme uzmanı kiralayarak bu işin üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz.

Herkes Tarafından Ulaşılabilir Olmak

Google’ın yaptığı araştırmaya göre Youtube izleyicilerinin yüzde 60’dan fazlası, yabancı dilde konuşanlar ve işitme engellilerden oluşuyor. Eğer hedefinizi yüksek tutan ve çok daha fazla kişiye ulaşmayı önemseyen bir emlak danışmanıysanız, bu durumu göz ardı etmemelisiniz. Dolayısıyla hazırladığınız video turları herkesi düşünerek paylaşmalısınız.

Youtube, kendi bünyesinde İngilizce, Almanca, Fransızca, Flemenkçe, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce, Rusça ve İspanyolca olmak üzere dokuz farklı dilde alt yazı hazırlanabilmesine olanak tanıyor. Dolayısıyla video turunuzu paylaşırken Youtube’un bu özelliğinden faydalanabilir ve anlatıcının videoda söylediklerini dokuz farklı dilde altyazı şeklinde ekleyebilirsiniz. Bu aynı zamanda işitme engelliler için de büyük fayda sağlayacaktır.

Farkı Görün!

Seslendirmesiz Video Tur

Seslendirmeli Video Tur

DİĞER HABER
07 Haziran 2023