"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Videozyme: Video Tasarımları için Kolay ve Kullanışlı Bir Alternatif

Günümüzde sosyal medyanın bir iletişim ve pazarlama aracı olarak nasıl bir önem kazandığını söylemeye bile gerek yok. Etrafınıza bir bakının, daha konuşmayı sökememiş çocuklar elinde tabletlerle başlıyorlar hayata. Çevrenizde İnstagram'da dolaşan dedeleri ve Facebook’ta 1950’den beri tüm tanıdıklarını bulmaya çalışan nineleri rahatlıkla görebilirsiniz. Böyle geniş ve zengin bir seyirci kitlesine sahip bir ortamdan düzgün faydalanabilirseniz, yapılabilecek en verimli pazarlamayı yapıp başarıyı yakalayabilirsiniz.

Kimse bir sosyal mecrada gezinirken, karşısına çıkan upuzun metinleri veya klasik reklam görsellerine ilgi göstermez. Bu ortamlarda başarılı bir pazarlama yapmak istiyorsanız, tüketicinin tek dokunuşla bir kaç saniyede bir sonraki sayfaya geçmesini engellemelisiniz. Bunu yapmanın en iyi yolu kısa ve ilgi çekici videolardır.

Tabii ki bunu söyleyince mesleği video editörlüğü olmayan biri nasıl bunu yapsın diyebilirsiniz. Videoların çekiciliği elinizdeki video programı ve sizin onu ne kadar iyi kullandığınızdan daha çok yaratıcılığınıza ve o temel video araçlarını nasıl kullandığınıza bağlıdır.

 

İşte size bu temel video araçlarını özellikle kullanım kolaylığı ile geliştirilmiş bir şekilde sunan yeni programın adı, Videozyme. Programı detaylı olarak anlatmanın bir anlamı yok, girip bir yarım saatinizi ayırırsanız rahatlıkla her şeyi çözersiniz zaten.

Programın içinde 23 adet hazır logo tasarımı bulunuyor ki muhtemelen siz kendi logonuzu hazırlayıp eklemeyi tercih etmelisiniz özgün olmak amacıyla. Ayrıca üzerinde çalışılacak videoyu programa direkt PC’nizden ya da Youtube’dan linki aracılığıyla ekleyebiliyorsunuz.

Yaratıcı Danışmanlar İşbaşına

Bir gayrimenkul danışmanı olarak bir evin tanıtımını yapacaksınız ve buna uygun bir video çekip programa attınız. Sonrasında aklınıza gelenin aksine video editleme konusunda artık endişe etmeniz gerekmiyor. Videozyme sayesinde profesyonel efektlere ihtiyacınız yok, tek gerekli olan uygun yerlerde ev hakkında kısa ve bilgilendirici yazılar eklemek.

Çeşitli yazı tipleri, şekiller ve efektler temel seviyede programın alet çantasında mevcut ve emin olun bu size kendinizi İnstagram, Youtube, Facebook gibi pazarlamanın en kritik yeri haline gelmiş sosyal medya ortamlarında tanıtmanız için yeterli derecede.

Son olarak haliyle her program gibi, Videozyme’ın da ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki versiyonu mevcut. Ücretsizinde aylık 5 video düzenleme imkanınız oluyor, ücretlisinde ise aylık 10$ karşılığında sınırsız hak satın alıyorsunuz. Kısacası bu program ile bir kısa film festivaline katılamazsınız belki fakat kendinizi ve işinizi, sizi izleyen potansiyel müşterilere çeşitli sosyal mecralarda tanıtmayı başararak, sektörünüzde başarıyı yakalama şansınızı bir hayli artırabilirsiniz.

DİĞER HABER
16 Ekim 2019