“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Web Siteniz İle Ticari Gayrimenkul Pazarlama Trendleri

Dünya nüfusunun her yıl hızla arttığı bir dönemde ticari gayrimenkul sektörü pazarının büyümesi ve ona olan talebin artması da doğru orantıda gelişiyor. Özellikle dijital çağ olarak adlandırdığımız günümüzde ortalamanın üzerinde ve de rakiplerinizden bir adım önde olmanız çok önemlidir. Bunu sağlamanın en iyi yolu da gayrimenkul pazarına özel olan daha etkin ve de verimli pazarlama fikirlerini öğrenmektir.  

TASARIMI İLE GÖZE ÇARPAN BİR WEB SİTESİ  

Bütün dijital pazarlama eforlarınızın merkezinde olan şey web sayfanızdır. Yapılan son araştırmalara göre, yatırımcıların ve mülk sahibi olanların %80’lik bir çoğunluğu interneti kullanarak ticari gayrimenkule yönelik araştırmalar yürütmektedir. Web sayfanızın her şekilde müşterinize hitap etmesi marka görünürlüğünüz için de oldukça hayati bir önem taşımaktadır. İyi tasarlanmış bir web sayfası demek; internet sayfanıza çektiğiniz trafiğin hacminin artması ve de büyük rakamlara ulaşan sayfa ziyaretçilerinin dijital ortamdan çıkıp gerçek birer müşteri haline gelmesi demektir. İşte size bu konuda yardımcı olabilecek birkaç fikir:  

  • Mobil — Öncelikle unutmamanız gereken önemli bir düzenlemeyi hatırlatalım, web sayfanızı mobil uyumlu tasarlandığından emin olun. Günümüzde artık insanların çoğu online aramalar yapmak için bilgisayarlarını değil akıllı mobil cihazlarınıı tercih ediyor. Bu yüzden sayfanızı mobil platformların hepsi için kullanışlı hale getirdiğinizden emin olun. Bu şekilde markanızın ve sunduğunuz hizmetlerin etkin bir şekilde iletişim kurmasını sağlarsınız.  
  • Aktif Blog — Hem kişisel hem de profesyonel iş bloglarının harika birer pazarlama aracı olduğunu unutmamak gerekir. Kaliteli ve de özgün bir şekilde yazılmış olan blogların sosyal medya görünürlüğünüzü ve arama motorlarını etkilerken, aynı zamanda potansiyel ve de mevcut müşterileriniz ile de iletişim kurabileceğiniz bir kurum olarak size hizmet verir. Blog tutmanın öncelikli amacı insanlara içinde bulunduğunuz pazar ile ilgili tavsiyelerde ve önerilerde bulunmak ve onları eğitmektir. Tabii ki blogunuzu önemli şirket güncellemelerini sağlamak, alakalı konu başlıkları altında tartışmalar oluşturmak ve de sektör haberlerini paylaşmak için de kullanabilirsiniz.  
  • Şirket haberleri — Blogunuzda zengin kaynaklarla dolu, dakika başı haber yayınlamaktan siz hoşlanıyor olabilirsiniz; ama okuyucu kitleniz bir yerden sonra ister istemez size olan ilgisini yitirecektir. Bu yüzden haberlerin sizin blogunuzun asıl amacının önüne geçmesine ve de çok yoğun olmasına kesinlikle izin vermeyin. Blogunuzun değerinden ve okuyucu kitlesinden bir şey kaybetmeden okuyucularınıza haber nitelikli başlıklar sağlamak adına web sayfanızda ticari gayrimenkul haberlerine ayrılmış olan bir bölüm yaratabilirsiniz. Her şeyden önce bunu sağlamanız müşterilerinizin arama motorları sayesinde sizi rakiplerinizin önünde bir sıraya getirecektir. Daha etkili içerik yaratmanıza olanak veren bir haber bölümüyle beslenecek olan ziyaretçilerinize işinizde gerçek bir profesyonel olduğunuzu göstermiş olacaksınız.   
  • Pazar raporları — Ticari gayrimenkul işiniz için uygulamaya alabileceğiniz bir başka harika pazarlama fikri de mevcut bir pazar raporu yayınlamaktır. Bu rapora sektöre dair aklınıza gelebilecek her şeyi dahil edebilirsiniz, örneğin; satılık metrekare fiyatları, arz-talep oranı, önemli mülk sahipleri, ortalama kiralar, pazarın yıllara göre karşılaştırılması ve daha birçok şey... Oluşturduğunuz pazar raporunu tanıtmak için ziyaretçilere bir mail atarak raporunuzun web sayfasındaki reklamını yapabilirsiniz.  
  • Yüksek Kaliteye Sahip Fotoğraf ve Videolar — Özellikle söz konusu gayrimenkul olduğunda, yüksek kaliteye sahip fotoğraf ve videolar temel pazarlama araçlarıdır. Bununla birlikte okuyucunuza heyecan verici ve de ilgi çekici bir ortam sağlarsınız. Kaliteli fotoğraf ve videolar işinizin vitrinidir.  
  • Gelişmiş SEO — Arama motoru optimizasyonu (SEO) blogunuzun internette sağlıklı bir yer edinebilmesi ve de kendini aramalarda üst sıraya taşıyabilmesi için yıllardır kullanılan önemli bir pazarlama aracıdır. Web sayfanızdan en iyi verimi almanız için en sofistike ve de kanıtlanmış olan SEO tekniklerini kullanmanız kritik önem taşır.  

Ticari gayrimenkul sektörü hakkında haberler, trendler, fikirler ve portföyünüzdeki gayrimenkulleri paylaşmak istiyorsanız oluşturacağınız bir blog sizin için hayati önem taşır. Unutmayın, yazdıklarınız ister kişisel ister profesyonel blogunuzda olsun, içeriğin orijinal ve de ilgi çekici olması blogunuzun iki önemli değişmez kuralıdır.

DİĞER HABER
13 Nisan 2016