"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
WeWork'un Eski CEO'su Adam Neumann'ın Yeni rolü: "Apartman Markası" Yaratacak

Eylül 2019'da ortak çalışma alanı devi WeWork'tan ayrılan Neumann'ın Florida şehirleri Miami ve Fort Lauderdale'in yanı sıra Atlanta, Nashville ve diğer önde gelen ABD metropollerinde değeri 1 milyar doları aşan 4.000'den fazla daire satın aldığı bildiriliyor.

Wall Street Journal, Neumann'ın genç profesyonellere hitap edecek "tanınabilir bir apartman markası" yaratmayı hedeflediğini söyledi - WeWork'un CEO'su olarak görev yaptığı sırada peşinden gittiği hedef pazarın aynısı.

Neumann'ın aile ofisinin ortaklarından DJ Mauch, Journal'a verdiği bir röportajda, birçok genç profesyonelin ilgisini çeken, kalabalık şehirlerde çok aileli apartman dairelerinde yaşama fikrinden heyecan duyduğunu söyledi.

“Bu gelecekte bir rol oynamaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

How Did WeWork's Adam Neumann Build a $47 Billion Company?

Neumann'ın ilgilendiği şey sadece şehir içi yaşam değil, çünkü yatırımlarından bazıları banliyö apartmanları olduğu için, uzaktan çalışanlardaki artışla birlikte talebin arttığı ve insanların artık kalabalık ve daha yüksek fiyatlı şehir merkezlerinde yaşamayı arzu etmediği anlamına geliyor.

Neumann, 2010 yılında WeWork'u kuran ve bu şirket için 10 milyar dolardan fazla fon sağlamaya yardımcı olan gayrimenkul alanında geniş deneyime sahip. Wework Ceo'su olduğu dönemde, insanların ortak mobilyalı dairelerde oda kiralayabilecekleri bir bina grubu yaratmayı amaçlayan bir şirket olan WeLive'ı kurdu. Bununla birlikte, WeWork, Neumann'ın şirketten ayrılmasından kısa bir süre sonra WeLive işini kapattı; bu, halka arz planlarının, yönetimi ve firmadaki azalan kârları konusundaki endişeler nedeniyle düşmesinden sonra gerçekleşti.

7 Reasons Why WeWork's Adam Neumann Lost His Golden Parachute - DKODING

WeWork'un borsaya açıldıktan sonraki değeri aldığı yatırımlarla 47 milyar dolar seviyesine ulaştı. Fakat Neumann'ın kötü yönetimine ait bedeli şirket için büyük kayıplara yol açtı. Wework'un şu anda yaklaşık 7 milyar dolarlık bir piyasa değeri var.

Neumann, kiralık emlak piyasasına yatırım yapmak isteyen yatırımcılardan sadece biri. Uygun konumlu kiralamalara yönelik yüksek taleple birlikte geliştiriciler, daha genç profesyonel müşterilere hitap etmek için ticari binaları yüksek kaliteli kiralamalara dönüştürmeye başladı.

DİĞER HABER
10 Ocak 2022