“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
William Shakespeare'in Bir Ev Satmak Hakkında Söyleyecekleri

Başarılı bir ev satışı için bize rehberlik edecek en iyi kelimeleri bir araya getirirken William Shakespeare'den daha iyi kim bize örnek olabilir? Shakespeare, bir düşünceyi veya eylemi en verimli şekilde ustaca aktardığı için İngiliz dilinin bir parçası haline gelen birçok cümle yazmıştır.

William Shakespeare Emlak Rehberi

Bay Shakespeare'den Minimalist Bir Ev Satma Rehberi'ni bağlamaya yarayan dört alıntıyı ödünç aldık. Bu alıntılar oldukça kısa ve tatlılar ve kimse Shakespeare'dan daha net iletişim kuramaz.

Alıntılar, önümüzdeki birkaç yıl içinde bir ev satmayı planlıyorsanız, paylaşmaya değer ve çok değerli olması gereken basit düşüncelerdir.

Ev Satmak İçin Minimalist Rehber

Bunu "minimalist rehber" olarak adlandırmamızın nedeni, size konut piyasasıyla ilgili, genellikle evlerimizle olan duygularımızı ve bağlarımızı aşan bazı "gerçekler" sunacağız. Bir ev satmayı düşünürken kendi durumunuzu değerlendirin ve sizin ve aileniz için en iyi kararı verin. Bu "gerçekler", William Shakespeare'in açıklayacağı şekilde sunulup ve bir kez içselleştirildiğinde, daha iyi düşünmenize ya da devam kararı vermenize yardımcı olabilir.

William Shakespeare'in Bir Ev Satmak Hakkında Söyleyecekleri

Ev Satın Alma Sürecinin 1. Aşaması

Her şeyden önce şu: Kendi benliğiniz için doğru olun - Bu evi neden gerçekten satmak etmek istediğinizi bilin. Çoğu insan evini satmaya karar verme sürecine başladığında, ne istedikleri, aldıkları parayla ne yapacakları ve bir sonraki adımda nereye gidecekleri konusunda her türlü iç diyaloğu yaşar. Çoğu zaman, karı kocaların taşınmak için farklı motivasyon seviyeleri vardır.

Mülkün ortak sahiplerinin satış için aynı düzeyde motivasyona sahip olmaları son derece önemlidir. Piyasa, bir eşin aradığı parayı vermeyebilir, ancak diğeri yine de taşınmak isteyebilir. Çiftlerin ilişkilerini bir ev satışı üzerinden bozduğunu görmek nadir değildir. Çiftler evlerini satışa sunmadan önce daha iyi iletişim kurarlarsa yaşanacak tüm olumsuzlukların önüne geçebilirler.

Eşlerin, her ikisinin de aynı hedefi aramasını sağlamanın en kolay yolu, her bir eşin aradıkları faydaları ayrı ayrı yazmalarını sağlamaktır. Her ikisinin de bu alıştırmaya geçici bir düşünceden fazlasını koyduğundan ve tamamlandığında liste üzerinde fikir alışverişinde bulunmaları gerektiğinden emin olun. Tüm tutarsızlıklar, ortak bir zemin bulunana kadar ayrıntılı olarak ele alınmalıdır. Çok güçlü çiftlerin bu hareketin önemini ne sıklıkla iletmediğine şaşırabilirsiniz.

Ev Satış Tavsiyesi

Ev Satış TavsiyesiDüşmanı göründüğünden daha güçlü tartmak en iyisidir - Evinizin şu anki satılabilirliği ve değeri, mahallenizde satılık diğer evlerin bolluğuna göredir. Mali durumunuz ne olursa olsun, piyasa rekabetçidir ve benzer satılık evleri olan diğer insanlar sizin rekabetinizdir. Unutmayın emlak piyasasında alıcılar en iyi anlaşmayı istiyor. Bu konuda kendinize karşı dürüst olmalısınız ... bugün bir ev alıyor olsaydınız, sizinkini (fiyatınıza göre) satın alır mıydınız yoksa şu anda piyasada daha iyi bir fiyat veya değer için başka bir ev mi seçerdiniz?

Çoğu insan satılık ev bolluğu için birkaç potansiyel alıcı olduğu gerçeğini gözden kaçırıyor ve bu alıcıların herhangi bir ev satın almakla duygusal bir bağları yok. Pazara girmeden önce rakiplerinize kıyasla evinizin değerini anladığınızdan emin olun. İlk talep fiyatı çoğu zaman, değer kaybeden bir piyasada bir ev sattığınızda en yüksek fiyatı alıp almayacağınızı belirler.

Tallahassee'de Ev Satmak İçin En İyi 3 İpucu

Ev Satmak İçin En İyi 3 İpucu: Aşk gözle değil, akılla bakar - Evinizi sadece halihazırda sahip olabileceğiniz bir ilişkiye dayanarak satmak için bir emlak ofisi (veya emlakçı) seçmeyin. İnternette en güçlü yerel varlığı olan emlak ofisi/emlakçıyı seçtiğinizden emin olmak için zaman ayırın (Google'a gidin ve gerçek internet şampiyonları ortaya çıkana kadar bölgenizdeki emlakçılar hakkında yeterince arama yapın).

En iyi emlak danışmanları her gün aktif olarak evinizi pazarlamak için saatler harcayacak; Bunun dışındaki herhangi bir şey büyük olasılıkla zamanınıza mal olacak ve piyasada en yüksek fiyatı alma şansınızı azaltacaktır. Bu bir "minimalist rehber" olduğundan, evinizin hedeflenen maruz kalması için bir plan uygulamanın tüm ince noktalarını size öğretmeyi amaçlamamaktadır . Kapanışta tipik bir emlak pazarlama planından %10-15 daha fazla paraya mal olabileceğini bilin.

2012 Ev Satış Danışmanlığı

Her parıldayan altın değildir. Sık sık şunu duydunuz mu - Evinizi doğru şekilde fiyatlandırınca hızlı satarsınız. 3. maddeyi de takip ediliyorsanız bu doğrudur. Çoğu fiyat noktasında satın almaya hazır alıcılar var ve başka birinin alacağı korkusuyla uygun fiyatlı eve atlayacaklardır. Evet, son yılların en güçlü alıcı piyasası sırasında bile, bir evi hızlı bir şekilde satıp yine de ev için en yüksek fiyatı almak mümkündür.

Evinizin değeri söz konusu olduğunda, satış sürecinde "olduğu gibi" gerçeğiyle yüzleşmelisiniz. Fiyatın daha yüksek olmasını isteyemezsiniz, sadece satıp satmayacağınıza karar verebilirsiniz. Fiyatı çok yüksekten listelerseniz piyasa bunu görmezden gelir. Bölgenizde güvenmeye değer bir emlakçı bulun, ardından emlakçınıza güvenin.

DİĞER HABER
11 Mayıs 2022