"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Yaratıcı Danışmanlar İçin 8 Kullanışlı ve Ücretsiz Program

Aslında emlak sektöründe de işinize fayda sağlayabilecek çok sayıda grafik tasarım programları var ve bunları kullanmak için uzman olmanıza da gerek yok. Web sayfanız, ilan sunumlarınız, broşürleriniz ve sosyal medya paylaşımlarınız için kullanabileceğiniz araçları bu yazımızda derledik.

Yazı Tipi Araçları

Typegenius

Font yerleştirmesi bazen hiç de kolay olmuyor. Hatta yazının doğru gözükmesini sağlamak için birkaç saat boyunca uğraştığımız zamanlar oldu. TypeGenius ile font eşleştirmeleri yapabilir, web sitenizde yazıların önceden nasıl gözükeceğini görebilirsiniz.

WhatFont

Bu Safari ve Chrome tarayıcı uzantısı bir web sayfası üzerindeki fontları tespit ediyor ve işinizi kolaylaştırıyor. Uzantıyı bir kere yüklediğinizde tek yapmanız gereken tarayıcı araç çubuğuna tıklayarak aktif hâle getirmek. Ardından yazılarda hangi font kullanıldığını görebilirsiniz.

Grafik Tasarım Araçları

Canva

Canva ile görsellere yazı ekleyebilir, kolaj görüntüler yaratabilir ve hatta profesyonel emlak broşürlerinizi dahi düzenleyebilirsiniz. Basit bir ‘sürükle bırak’ mantığıyla çalışan program web siteleri ve sosyal medya hesapları için de ideal.

Pictaculous

Renkleri eşleştirmek de tıpkı fontları eşleştirmek gibi zor olabilir. Neyse ki Pictaculous adlı bu araç resimdeki görüntülerin renklerine göre bir palet oluşturuyor. Özellikle de Canva’da emlak broşürü yaratırken bu oldukça işe yarıyor. İstediğiniz resmi Pictaculous’a yüklüyorsunuz ve ardından size uygun beş renkten oluşan bir palet sunuluyor.

Fotoğraf Düzenleyicileri

Pixlr

Ücretsiz bir Photoshop gibi çalışan Pixlr ile fotoğrafları düzenleyebilir, bulanıklık ekleyebilir, renkleri düzenleyebilir, kesme biçme işlemleri yapabilir ve kusursuz görselinizi yaratabilirsiniz. Web sitesinin yanı sıra aynı zamanda masaüstü ve mobil platformlar için araçlara da sahip.

Fotor

Her ne kadar Pixlr kadar çeşitliliğe sahip olmasa da, basit düzenlemeler ve kolajlar için oldukça iyi bir araç. Mobil uygulaması olduğu gibi Chrome’da web tarayıcı uzantısı olarak çalıştırmak da mümkün. Eğer kısıtlı grafik tasarım deneyiminiz varsa kesinlikle memnun kalacaksınız.

Stok Fotoğraf Siteleri

Magic Mockups

Magic Mockups stok görüntü ihtiyaçlarınızı karşılarken, yüklediğiniz fotoğrafları istediğiniz boyutlarda size sunuyor, telefonda, tablette ya da bilgisayar ekranınızda kullanabiliyorsunuz.

Pexels

Pexels, binlerce stok fotoğraf sitesinden fotoğraf çekiyor ve kullanıcılarına sunuyor. Dolayısıyla farklı kaynaklara tek bir site üzerinden ulaşabiliyorsunuz ve işiniz kolaylaşıyor. Her bir fotoğraf CC0 lisansı altında olduğu için istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz.

 

DİĞER HABER
05 Nisan 2019