"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Yaratıcılığınızı Ön Plana Çıkaran Teknolojik Araçlar

Gayrimenkul danışmanı olmak, aynı anda onlarca işle birden uğraşmanız gerektiği anlamına geliyor. Fakat eski zamanlarda çalışan danışmanlara göre oldukça şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz, çünkü artık birçok işinizi kolaylaştıran teknolojik araçlar var. Yaratıcılığınızı ön plana çıkaracak doğru araçları kullanarak iş akışlarınızı basitleştirebilir, üretkenliğinizi artırabilir ve daha verimli çalışabilirsiniz.

Gelin şimdi size oldukça fayda sağlayacak araçlara bir göz atalım:

1. MailChimp – Bülten ve Reklam Hazırlama Servisi

 

Mailchimp

Mailchimp aslında basit bir e-mail pazarlama platformu. Bu araç sayesinde bir tasarımcıya ihtiyaç duymadan bülten ya da reklam hazırlayabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken hazırladığınız e-maili göndermek için bir adres listesi seçmek, e-maili gönderecek adresi girmek, taslak tasarımlar üzerinden kendi içeriğinizi oluşturmak, ön izleme yapmak ve göndermek.

Aylık ya da belki günlük bültenler göndermek müşterilerinizle ilişki kurmak için iyi bir yöntemdir. Malchimp sayesinde bu bültenleri kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Fakat mail listelerinizi kategorize etmeyi ve ilgili içeriği ilgili kişilere göndermeyi unutmayın.

Ek olarak, Mailchimp sayesinde pazarlama çalışmalarınızı otomatikleştirmeniz mümkün. Yani bu araç ile sitenizi ziyaret eden kişilere hedeflendirilmiş reklamlar gönderebilir, ya da potansiyel müşterilerinize gönderdiğiniz e-maillerinizi otomatikleştirebilirsiniz. Otomatik bir pazarlama kampanyası oluşturmak ilk başta zaman alsa da, bir kere yapılandırma yaptıktan sonra işleriniz çok kolaylaşacak ve uzun vadede çok fazla müşteri kazanacaksınız.

2. Animoto – Gayrimenkul Videoları

Artık videoların pazarlama çalışmalarında yeri çok büyük, bu yüzden de elinizin altında iyi bir video uygulamasının olması gerekiyor. Animoto yardımı ile listelediğiniz konutlar için, sunumlarınız ile ilgili ya da referanslarınızı içeren videolar hazırlayabilirsiniz. Üstelik bu araç büyüyen kütüphanesi ile videoları hazırlarken taslak tasarımlardan yararlanmanıza ve videoya müzik eklemenize de olanak sağlıyor.

Tek yapmanız gereken video kliplerinizi ya da resimlerinizi sisteme yüklemek. Sonrasında ise dakikalar içerisinde bu parçalardan anlamlı bir video oluşturabilir ve bu videoyu çeşitli platformlardan paylaşabilirisiniz.

3. Streak – Gmail Üzerinden Müşteri Yönetimi

streak gmail ile ilgili görsel sonucu

Steak, potansiyel müşteriler ve finansal işlemler konusunda oldukça işinize yarayacak bir Gmail eklentisi. Bu eklenti sayesinde müşteri yönetim sisteminiz ve Gmail hesabınız arasında git gel yapmaktan kurtulacaksınız. Bu da size zaman ve para tasarrufu sağlayacak.

Streak sayesinde sözleşme ve müşterileriniz ile ilgili listelere erişebilir, bu maddelerin ayrıntılarını renklerle işaretlenmiş şekilde düzenleyebilirsiniz. Listedeki bir sözleşmeye tıkladığınız takdirde ilgili kişilerin iletişim bilgileri ve önceki etkileşimleri karşınıza çıkacak. Böylelikle karar aşamalarınızı hızlandırabilirsiniz. Bu araç ile e-mailleri birleştirmek, filtrelemek ya da e-maillerinize hatırlatıcılar eklemek de mümkün.

Ek olarak, Stream ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebiliyor. Araç üzerinden farklı mesaj taslakları oluşturabilir, sözleşme görüntülerini kaydedebilir, komisyon hesaplama aracı oluşturabilir ya da sisteme farklı bilgi sütunları ekleyebilirsiniz.

4. Accompany – Outlook ve Gmail Üzerinden İlişki Yönetimi

" width="640">

Gmail ve Outlook üzerinden kullanılabilen Accompany, mail kutunuz üzerinde yaşayan akıllı bir ilişki yönetim eklentisi. Bu eklenti sayesinde mail listenizdeki kişiler hakkında hiç çaba göstermeden internet üzerinden bilgi toplayabilirsiniz.

Yani size e-mail gönderen bir kişinin yanında eski ve şu anki işi, sosyal medya hesapları ya da şirketleri ile ilgili çıkmış haberler görünüyor olacak. Aynı zamanda kişi ile ilgili eski mesajlara da kolaylıkla erişebileceksiniz.

Artık size e-mail gönderen kişinin kim olduğunu hatırlamak için mail kutunuzu karıştırmanıza gerek yok. Accompany sayesinde her e-mail hesabı için bir resim ve isim belirleyebilir, altına önemli noktaları not alabilirsiniz.

5. Google Suite – Bulut Ortamındaki Ofisiniz

Google Suite sizin sanal ofisiniz olacak. Araç Gmail, Google Drive (çevrimiçi depolama), Google Calendar, Google Docs, Google Sheets, Google Slides (sunumlar), Google Keep (notlar ve kontrol listeleri) ve Hangout (video konferanslar) ile birlikte çalışarak süreçlerinizi organize ediyor.

Eğer bu aracı kullanmaya başlamadıysanız, acilen başlamanızı tavsiye ediyoruz. Bu araç sayesinde işbirliği ve esneklik kazanacaksınız. Google Suite’e her yerden erişmek ve sürekli güncellemeleri ile verileri korumak mümkün.

DİĞER HABER
18 Temmuz 2018