"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Yaşam Tarzı Emlak Pazarlama: Orta Boy Bir Pizza, Yanında Özel Havuzlu Bir Villa

İşi ve yaşam tarzı gereği yoğun bir temponun içerisinde olan insanların ortak sorunu; zamanı etkili ve verimli kullanabilmek. Yoğunluğu yaşam tarzına dönüşmüş çalışanlar için boşa geçirilecek bir zaman dilimi hedefleri için oluşturulmuş bir tuzak olarak görülüyor.

İyi bir fikrin kimden çıkacağı, müşterinin nereden geleceği belli olmaz

Yaşam tarzı pazarlama, hepimizin bir kez bile olsa deneyimlediği tüketici satın alma davranışlarından ve ihtiyaçlarından doğan pazarlama tekniklerini kapsıyor.

Portföyümüzdeki gayrimenkullerin hızlı satışa dönebilmesi için akıllı, yenilikçi ve farklı pazarlama kanallarına ihtiyacımız var. Bu tempolu hayatın çalışanları bizim için büyük bir pazar oluşturabilir. Belki de birbirimizin varlığından haberdar olmadığımız bu guruptaki kişiler potansiyel müşterilerimizdir. Buradaki amaç varlığımızı onlara duyurmak.

Eski nesil emlakçılar pazarlama faaliyetlerini ilan siteleriyle karşılıyor. Sadece ilan sitelerine bel bağlayarak pazarlama faaliyetinde bulunmak çölde kar yağma olasılığı kadar sonuç getirecek kendilerine. Evet, eski nesil emlakçılar için bu yeterli olabilir fakat yeni nesil emlak profesyonelleri için pazarlama kanalları teknolojinin de gelişimiyle çok kanallı seçenekler sunuyor. 

Farklı pazarlama tekniklerini geliştirmek ve test etmek, yani lokomotifin arkasına yeni vagonlar eklemek işimizin bir parçası. İşe yarayan yöntemleri devam ettirmeli, işe yaramayan vagonları hızlıca çıkarmasını bilmeliyiz. 

Orta boy bir pizza, yanında özel havuzlu bir villa

İşimizin acil ve zamanımızın kısıtlı olduğu gibi durumlarda yemek zamanı geldiğinde bize en yakın paket servisçiyi arayarak dürüm veya pizza söylemek sıklıkla yaptığımız bir yöntem değil mi? 

Paket servisin içerisinde size gelen, atmaya kıyamayacağınız bir karta veya broşüre basılmış bir konser veya etkinlik reklamı dikkatinizi çekmez mi? İşte bütün mesele burada; birilerinin dikkatini çekmek. Dikkatini çekmeye nazır kampanya yaratmak. 

Aslında ulaşmak istediğiniz büyük potansiyel yaşadığınız bölgenin insanlarında. Potansiyel müşterilerinizin paket servisçilerden yemek söyleyen kişilerden çıkması şaşırtıcı olmasın. Bölgenizde ki esnaflar ve o yörenin yerleşik yaşayan insanların, eşi, dostu, akrabası bulundukları bölgeden ev satın almak veya evini satmak isteyebilir. Veya yurt dışında yaşayan gurbetçiler yatırım amaçlı ticari bir gayrimenkul ya da arsa almak isteyebilir. İşte bu pastadan pay alma zamanı şimdi.

Bölgenizde ki her insana ulaşmanız mümkün değil. Fakat potansiyel müşterilerinize ulaşmanızı sağlayacak, uygulanabilir ve faydalı fikirleri burada sizinle paylaşıyoruz.

Bu pazarlama kampanyasında dikkat edeceğiniz bazı hususları unutmayın; kısa, öz, dikkat çekici bir slogan ve paket servisin yanında vereceğiniz basılı reklam çalışması (qr kodu unutmayın).

Etkili ve kısa mesaj başlıkları (empati çalışması yapın, sizin dikkatinizi çekecek ve not almaya itecek mesaj ne olurdu?)

  • Tek işimiz villa,
  • Yatırımlık arsamı arıyorsunuz? o zaman not edin,
  • Tatile yanınıza gelecek dostlarınız mı var en güzel tatil evleri,
  • Evinizi mi değiştireceksiniz? yemekten sonra eviniz hazır,
  • Lara'da emlakla ilgili bir talebiniz mi var?
  • Emlakta Kazanmak mı istiyorsunuz? 

Öngörülebilir bir bütçe ile de doğru iş ortağı programı sayesinde planlanabilir ve etkili paket servis reklamı yapabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde iyi bir trafik yakalayacağınızdan şüpheniz olmasın. Ufak bütçeli ve sıklıkla yapılması gereken etkili bir pazarlama için hemen harekete geçin ve deneyin.

DİĞER HABER
19 Ekim 2022