“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Yeni İnsanlarla Tanışarak Ticari Gayrimenkul İşinizi Büyütecek Fikirler

Ticari gayrimenkul sektöründeki birçok yeni şirket ve emlakçı, yalnızca bir müşteri veri tabanına sahip olmadıkları ve düzenli ve sürekli olarak iletişim kuracak kadar yeni insan tanımadıkları için kariyerlerinin başlarında sıkıntılı mücadele eder.

Portföy fırsatlarını çekmek için gereken ivmeyi oluşturmak uzun zaman alabilir ve bu nedenle, herhangi bir yeni danışman sektöre girdiğinde mümkün olan en kısa sürede yeni iş araştırmaları yapmalıdır. Bunu söylerken, bir emlakçı olarak yeni iş arama sürecini kısaltmanın bazı özel yolları bulunuyor.

Pazar Payını Büyüt

Ticari bir emlakçı olarak pazar payınızın ve komisyon fırsatlarınızın büyümesine odaklanmanın en iyi yolu, düzenli olarak bağlantı kurmak ve yeni insanlarla tanışmaktır. Yerel bölge aracılığıyla yeni insanlarla tanışmaya odaklandığınızda, yeni mülkler ve fırsatlar gelişme eğilimindedir. Aşağıda ki şu soruları düşünün:

  • Her gün kaç yeni insanla iletişim kurabilirsiniz?
  • Günlük olarak yeni işler yaratmak için ne kadar zamanınız var?
  • Yeni insanlarla bağlantı kurmak söz konusu olduğunda hangi sistemi kullanabilirsiniz?
  • Yeni gayrimenkul beklentileriyle bağlantı kurmanın ve onlarla konuşmanın bir parçası olarak hangi alaka ve değeri sunabilirsiniz?
  • Pazarlamada sizi öne çıkaracak ve işbirliği içerisinde hareket edeceğiniz bir emlak sitesiyle ilerlemeyi düşünüyor musunuz? 

Bu soruları düşünürken, hatırlamanız gereken önemli bir gerçek var. Yeni iş aramaya ve özellikle soğuk aramaya başladığınızda, becerileriniz ve dönüşümleriniz kendini geliştirme yoluyla artabilir. Aramayı ne kadar çok yaparsanız, iş potansiyeliniz o kadar iyi olur. Ne yazık ki birçok danışman buna yeterince uzun süre bağlı kalmıyor ve onlar için çalışan bir sistem geliştiremiyor. Çok fazla ticari danışman için mücadelenin geliştiği ve sürdüğü yer burasıdır.

En İyi Emlakçı Momentumunu Oluşturun

Bugün yerel emlak piyasasındaki en iyi danışmanlar, pazar payını büyütmek için gereken ivmeyi ve kişisel disiplini nasıl sürdüreceklerini biliyorlar. Bu danışmanlar mülk yönetimine, mülk türlerine ve konumlara odaklanırlar. Satış, kiralama ve mülk yönetimi söz konusu olduğunda farklılıkları anlıyorlar; bu farklılıkları bilinçli ve doğrudan bir pazarlama süreciyle kullanıyorlar.

Müşteri adaylarınızla, bölge raporu, yatırım istatistikleri, boş mülkler ve mülk yönetimi fırsatları için özel olarak konuşabileceğiniz birçok şey var. Örneğin, ticari mülk yatırımcılarınıza sağlayabileceğiniz hizmet türlerine odaklanın ve bugün emlak piyasasında birçok insanın yaşadığı baskılar ve endişeleri hakkında konuşun. En iyi müşterileriniz, mülk açısından yardıma ve biraz endişe veya baskıdan kurtulmaya ihtiyaç duyanlar olacaktır. Bu, yeni kiracılık bileşiminde bir değişiklik, bir mülk genişletme veya daralma sorununun çözümü, kira iyileştirmesi, mülk işletim maliyetlerinin çözülmesi veya bir boşluk sorununun çözülmesi anlamına gelebilir.

Yeni İş Potansiyelinize Odaklanın

Müşteri arama çabalarınızı çok fazla mülk türüne yaymayın. Sporadik pazarlama (tesadüfü ve şansa bağlı), ticari mülkte gerçekten iyi çalışmaz. Hizmet verdiğiniz emlak piyasasını ve özellikle iş segmentlerinde ve yatırımcı gruplarında en iyi fırsatların nerede olduğunu anlayın. Bölgenizdeki işletmelerin ve yatırımcıların odaklanmayı sevdiği bölgeleri, sokakları ve iş merkezlerini belirleyin. Doğru bilgiler içeren konum bilgisine sahip olduğunuzda, yeni iş arayışından elde ettiğiniz dönüşümler oldukça önemli olacaktır.

Peki, pazarınızı büyütürken işlerin hareket etmesini sağlamak için ne yapabilirsiniz?

Mantıksal olarak mahallelerde, kaliteli mülklerde, yerel olarak başarılı işletmelerde ve yerel Gayrimenkul Yatırımcılarıyla çalışabilir ve Emlakbroker.com'un pazarlama gücünü kullanabilirsiniz.

Mevcut mülk sahipliği ve kiralama söz konusu olduğunda insanların ne yaptığını, endişelerini iyi anlayın ve ardından gelecekteki mülk fırsatlarını veya değişim baskılarını arayın. İş dünyasındaki değişim faktörlerini ve mülk sahipliğine yapılan yatırımın baskılarını araştırın. Bu makalemizdeki iki bölümden ticari emlak komisyonculuğunda hizmet verecek kişileri ve işletmeleri bulmuş olursunuz.

DİĞER HABER
20 Temmuz 2022