"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Yılda 100.000 Dolar’dan Fazla Kazanmak

Yakın zamanda InmanNext tarafından yapılan bir araştırmaya göre, yılda 100.000 Dolar’dan fazla kazanan danışmanlar diğer danışmanlardan farklı profesyonel özellikler gösteriyor. En az 100.000 Dolar kazanan 1300 danışman ile gerekleştirilen çalışma, bu danışmanların çok daha fazla satış kapayabildiğini gösterdi. Çalışmaya göre, 1300 kişinin %66’sı yılda 20’den fazla satış gerçekleştirmiş. Bu değer, 30.000-50.000 Dolar bandında gelir eden danışman grubunun satış sayısının 2 katından fazla.

Çalışma sonuçlarına göre, daha fazla satış kapayan danışmanlar çok daha fazla çalışıyor. 1300 kişilik kontrol grubunun %42’si haftada 40-50 saat, %41’i ise 50 saatten fazla çalıştığını söylemiş. Aynı zamanda bu danışmanlar pazarlama ve teknoloji konusunda yatırım yapmaktan çekinmiyor.

1300 kişinin %36’sı pazarlama çalışmaları için yılda 5.000 Dolar’dan fazla harcadığını söylerken, danışman grubunun yarısından fazlası teknoloji için yılda 2500, %25’i ise 5.000 Dolar’dan fazla harcadığını belirtmiş.

Peki, siz 100.000 Dolar’dan fazla kazanan danışman grubuna nasıl dahil olabilirsiniz?

1. Hedef Koyun

İnsanı bir hedefe ulaşmaya çalışmaktan daha fazla motive eden bir şey yoktur. İş hayatınızda en iyisini ummak yerine, basitçe çok daha fazla çalışmalısınız. Kendinize ulaşmak istediğiniz bir hedef belirleyin ve bu hedefe ulaşmak için hangi adımları atmanız gerektiğini değerlendirin.

2. Komisyonlarınızı Ayrı Bir Banka Hesabında Biriktirin

Gelir kaynağınızı tamamen komisyonların oluşturduğu bir durumda bunu yapmanın zor olduğunu biliyoruz. Ama komisyonlarınızı ayrı bir banka hesabında biriktirmek, gelir durumunuzu haftalık, aylık ve dönemlik olarak takip etmenizi sağlayacak. Ayrı bir banka hesabı ile paranızı vergilerden ve masraflardan da koruyabilir, bu şekilde hedef kazancınıza ne kadar kaldığını daha net görebilirsiniz.

3. Aldığınız Komisyonları Kaydedin

Eğer mesleğin başlarındaysanız, bir komisyonu tahsil etmeyi unutmak size imkânsız görünebilir. Ama meslekte ilerleyip yoğunlaşmaya başladıkça, bazen gözden kaçırdığınız ödemeler olduğunu fark edeceksiniz. Aldığınız komisyon oranlarını kaydedin ve eksik olup olmadığını kontrol edin. Alacağınız ödemelerin miktar ve tahmini zamanlarını da kayıtlarınıza ekleyin.

4. Sürekli Göreceğiniz Bir Motivasyon Kaynağı Yaratın

Bazen bir görsel bolca motivasyon yaratabilir. Eğer ailenizle yapacağınız bir tatil için daha çok çalışmanız gerekiyorsa, masanızın üstüne gideceğiniz yerin bir fotoğrafını koyabilirsiniz. Mesela çoğu danışman, kazandığı ilk komisyonun kanıtını panosunda tutuyor. Bu tarz görseller sizi daha çok motive olacağınız çalışmaya itecektir.

5. Rekabetçi Olun

Bahsettiğimiz rekabet sizi ya da başkalarını üzecek türden bir rekabet değil. Mesela danışmanlık yapan bir arkadaşınız varsa, ona sizinle rekabet edip etmeyeceğini sorabilirsiniz. Çoğunlukla dostane rekabetler büyük hedeflere ulaşmak konusunda motivasyon kaynakları yaratır.

Durağan olmayan fikirlerle ilerleyen, başarılı bir sistemin yapısını oluşturan ve danışmanlık kariyerinizde fark yaratacak hergün faydalı bilgiler ekleyen emlakbroker.com'u takip etmeniz sizi kazananlar kulübünün bir üyesi yapacaktır.

 

DİĞER HABER
01 Ağustos 2018