"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Yoğun Bir Çalışma Haftasında Stresi Azaltma Stratejileri

Hepimiz yoğun geçen bir hafta içerisinde bunları yaşıyoruz: Hiç bitmeyen görevler, arka arkaya planlanmış toplantılar ve gün içinde her şeyi halletmek için asla yeterli olmayan zaman. Stresli bir çalışma haftası, özellikle emlak sektöründe tüm profesyoneller için yaygın bir durum.

Yoğun bir hafta boyunca stresi azaltmaya yardımcı olacak doğru stratejilere sahip olmak, yoğun tempoya uyum sağlama ve belirlediğiniz tüm hedeflere ulaşmak için çok önemlidir. Derin nefes egzersizlerinden dikkatli hedef belirlemeye kadar, yanlış zamanlarda üzerinize çöken stres ve endişe canavarlarını savuşturmanıza yardımcı olacak birkaç yol biliyoruz.

Farkındalık

İster meditasyon ister derin nefes alma egzersizleri olarak adlandırın, farkındalık uygulamak, yoğun bir çalışma haftasının getirebileceği stres nöbetleriyle başa çıkmanın harika bir yoludur. Gün içinde, dikkatli nefes alıp vermek veya meditasyona yardımcı olan bir uygulama kullanmak için bir an bulmak, kendinizi odaklamanıza ve işler bunaltıcı olmaya başladığında zihninizi sıfırlamanıza yardımcı olabilir.

Egzersiz

Günde sadece 20 dakika egzersiz yapmanın faydaları listelenemeyecek kadar uzundur, ancak sonuç şudur: Bunun için zaman ayırın. Ter atmak, uzun iş gününüze başlamak veya bitirmek ve yoğun programınızdan taşıdığınız gerilimi azaltmak için harika bir yoldur.

İşten önce veya sonra olabilir; Yavaş bir koşu, yoga yapmak veya spor salonuna gitmek, o gece biraz enerji yakmanın ve uykunuzu iyileştirmenin yollarından birkaçıdır. Büyük emlak ofislerinin bir bölümünde spor salonu olsa ne güzel olurdu dediğinizi duyar gibiyiz :)

Uyku/Dinlenme

Çalışması oldukça yoğun olabilir. Uykudan vazgeçmek her şeyin önüne geçmenin en iyi yolu gibi görünebilir, ancak aynı zamanda büyük bir stres kaynağı da olabilir. Psikologlara göre, yetişkinler genellikle önerilen miktardan bir saat daha az uyurlar. Aynı zamanda, yetişkinlerin %42'si uyku kalitelerinin orta veya kötü olduğunu ve %43'ü yaşadıkları stresin geceleri uyanık kalmalarına neden olduğunu söylüyor.

Uykuya öncelik vermek ve daha dinlendirici bir uyku için çalışmak, işte elinizden gelenin en iyisini yapmak için kritik olan birkaç şeydir. Sağlıklı beslenme alışkanlığını da unutmayalım :)

Hedef Belirleme

Her zaman hedefler koyarız, ancak bir çalışma haftasının stresini yönetmenin ve azaltmanın yararlı bir yolu, her gün tanımlanabilir, küçük ve ulaşılabilir hedefler belirlemektir. Gün boyunca daha küçük hedeflere ulaşmak, kaygı ve paniği ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir ve elde ettiğiniz her şeyi topladığınız haftanın sonunda güzel bir ruh hali artışı sağlayabilir.

Bunun için ücretsiz bir planlayıcı uygulamasına sahip olun, bir dosya veya elektronik tablo oluşturun veya tüm hedeflerinizi yazıp üzerini çizebileceğiniz özel bir not defteri tutun.

'Bitti' Listesi Yapın

Hiç yapılacaklar listesi yaptınız mı? Bu, hafta boyunca yaptığınız tüm görevlerin bir listesinden oluşur. Günlük hedef listenizi tamamlarken, kullandığınız kağıdı veya dosyayı atmayın.

Bunun yerine, kaydedin ve yaptığınız her şeyi kendinize hatırlatmak için hafta sonundan önce bir göz atın.

DİĞER HABER
26 Mayıs 2022