"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Zamanınıza Değer Katmanızı Sağlayacak 5 TED Konuşması (2)

Üç bölüm olarak hazırladığımız 15 TED Konuşmasının ikinci bölümü ile karşınızdayız. Keyifli seyirler.

1. Dan Pink: Motivasyon ile Başarınızı Bir Sonraki Seviyeye Taşımak

Herkesin farklı motivasyon kaynakları olabilir. Hatta emlak piyasasında birçok hedef finansal konular üzerinden belirleniyor. Ama bu konuşmayı dinledikten sonra paranın aslında bir motivasyon kaynağı olmadığını görecek ve meseleye daha farklı yaklaşacaksınız.

 

2. Pamela Meyer: Yalancıları Saptamak

Birçok emlak danışmanın yalanları saptamak konusunda 6. hislerinin gelişmiş olduğu doğru. Ama yine de bir danışman olarak her yalancıyı saptayamadığınıza eminiz. Bazı insanları okumak düşündüğünüzden daha zor olabilir. Pamela Meyer, yalancıları saptamak konusunda size yol gösteriyor.

 

3. Kelly McGonigal: Stresle Barışmak

Stres, belki de anlaşma yapmanızı engelleyebilecek kadar güçlü olan tek duygu. Eğer stresle baş etmeyi öğrenmezseniz, başarısız olabilirsiniz. Ama neyse ki az miktardaki stres aslında hayatınıza anlam katıyor. Eğer her müşterinizle yüzde yüz güvenle konuşsanız imzaladığınız sözleşmelerden keyif almazdınız değil mi? Kelly McGonigal stresi düşmandan dosta çevirmenin yollarını anlatıyor.

 

4. Fredrick Eklund: Tim ve Julie Harris’le Röportaj

Kabul ediyoruz, bu gerçek bir TED Konuşması değil. Ama yine de bu konuşmayı listeye dâhil etmek istedik. Fredrick Eklund, İsveç’ten Amerika’ya beş parasız yerleşmiş ve zekâsını kullanarak emlak piyasasında parlamayı bilmiş bir danışman. Bu videoda kendisi işe nasıl başlamanız gerektiğinden ve ünlülerle nasıl iletişim kurabileceğimizden bahsediyor.

 

5. Tom Ferry: Tom Ferry’nin Hayat ve İş Konusunda Başarı Sırları

Tom Ferry’i size tanıtmamıza gerek yok. Yine de isterseniz onunla ilgili yazdığımız diğer yazılara göz atabilirsiniz. Bu konuşmasında Tom Ferry hayatta ve iş hayatında ilham aldığı konulardan bahsediyor. “Bazen küçük bir yükselti, tüm ormanı görmeniz için yeterlidir.”

 

DİĞER HABER
23 Nisan 2018