"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Zillow, Çocukların Taşınmayla Başa Çıkmalarına Yardımcı Olmak İçin Çocuk Kitabını Piyasaya Sürdü

Taşınmak istemeyen kız, Iris adlı kurgusal bir genç kızın, anne babasının ve özel arkadaşları Jupitus ve Annika'nın bir hikayesini anlatıyor. Yaratıcı ajans FIG ile ortaklaşa hazırlanan e-kitap, yeni bir eve taşınmanın ne anlama geldiğini, neler beklendiğini ve taşınmanın getirdiği karmaşık duyguların karışımını ele alıyor. Kitabın konusunda, Iris taşınmanın sevdiğiniz şeyleri elinizden almadığını, sadece size daha fazlasını verdiğini öğrenir.

E-kitap, bir ebeveynlik, eğitim ve davranış uzmanı olan BCBA'dan Reena B. Patel'in tavsiyesiyle ebeveynler için bir rehber görevi görüyor.

Patel, “Ebeveynler olarak, çocuklarımız için daha iyi bir yaşam yaratmak, bağlantılar geliştirmek ve bir aile olarak büyümek için sık sık hareket ediyoruz” diyor. “Kişisel olarak yeni bir eve taşınmanın duygusal ve korkutucu olabileceğini biliyorum, ancak taşınmanın dayanıklılık oluşturmaya ve yeni fırsatlar yaratmaya yardımcı olabileceğini biliyorum. Çocuklar, taşınmayla ilgili etkinliklere doğrudan katıldıklarında, taşınma kaygıları üzerinde daha güçlü bir kontrol duygusuna sahiptirler. Ebeveynler, ailelerinin taşınmasını olumlu bir deneyim haline getirmek için adımlar atabilir.”

Çocukların taşınma sırasında yaşadıkları stres, endişe ve korku duyguları, genellikle bir ev alıp satarken diğer yetişkinlerden daha fazla zorlukla karşılaşan ebeveynlerin ruh halinden daha derin duygular içeriyor. Zillow'un araştırması, çoğu ebeveynin (%51), diğer yetişkinlerin %36'sına kıyasla, bir ev satarken ağladıklarını söylüyor. En yaygın stres kaynakları, satış fiyatı ve evlerinin istenen zaman diliminde satılıp satılmayacağı konusundaki belirsizlik olduğu ifade ediliyor.

Yeni bir ev satın alırken, ebeveynlerin bütçelerini aşma ve bütçelerini aşmamak için daha fazla taviz verme olasılıkları daha yüksektir. Zillow araştırması ayrıca, evde çocukları olan yetişkinlerin, genellikle daha uzun dilek listeleri ve daha sıkı mali kaynaklara sahip oldukları için, genellikle bir ev alışverişi yapmak için daha fazla zaman harcadıklarını ortaya koyuyor.

Ebeveynlerin çoğu ilk kez taşındığında daha mutlu olduklarını veya bunun sonucunda olumlu deneyimler yaşadıklarını söylüyor. Zillow'un anketi, ebeveynlerin çocuklarının yeni bir yerde gelişmesini izlemeyi (%44) taşınmanın en ödüllendirici yönlerinden biri olarak sık sık dile getirdiğini ve %30'unun en son taşınmalarından bu yana çocuklarına daha iyi bir ebeveyn olduklarını söylüyor. Sonunda, ebeveynlerin %81'i en son taşındığı yeni konutun buna değdiğini kabul ediyor.

Taşınmak İstemeyen Kız, Amazon Kindle mağazasından , Apple Books'tan veya PDF formatında Zillow'un müşteri kaynakları merkezinden ücretsiz olarak indirilebilir. Zillow'un kitap gelirleri, evsiz kalan gençlere barınma ve destek hizmetleri sağlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Covenant House'a gidiyor. Zillow, indirilen tüm kitaplar için Covenant House'a maksimum 25.000 ABD Doları tutarında bir bağış yapacak.

DİĞER HABER
06 Eylül 2021