"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Zingat 65 milyon TL Değerinde Yatırım Aldı

Orta Doğu ve Kuzey Afrika'daki yedi ülkede lider emlak platformlarına sahip Propertyfinder Group (PFG), yeni ortağı General Atlantic ile birlikte gayrimenkul ve bilgi pazarlama platformu Zingat’a sermaye artışı şeklinde yaklaşık 65 milyon TL değerinde yatırım gerçekleştirdi. Son yatırımla beraber Propertyfinder Group’un Zingat’taki hisse oranı yüzde 36,65 oldu. 

Zingat.com Kurucu Ortağı ve Üst Yöneticisi (CEO) Ahmet Kayhan, Propertyfinder Group'un Zingat’taki hisselerini artırması ile ilgili açıklamalarda bulundu:

"Propertyfinder'ın bu yeni yatırımı ve ortakları General Atlantic'in Yönetim Kurulumuza katkı sağlamasına vesile olması, Türkiye'nin hâlâ çok çekici bir pazar olduğunun ve Türkiye gayrimenkul pazarını bir dünya oyuncusu yapma hedefimizde doğru adımlarla ilerlediğimizin birer göstergesidir. Yatırımla sağlanan kaynak sayesinde önümüzdeki dönem, Zingat ziyaretçilerinin doğru gayrimenkule ulaşması ve gayrimenkul profesyonellerinin daha verimli çalışabilmelerine yardımcı olmak amacıyla ürün ve hizmetlerimizi genişletmek ve geliştirmek için daha güçlü ve hızlı adımlarla ilerleyeceğiz."

PFG'nin Kurucusu ve CEO'su Michael Lahyani, "Zingat ile ortaklığımız başarısını ziyadesiyle kanıtlarken, bizim Türkiye gayrimenkul piyasasına ve ekonomisine güvenimizi pekiştirdi. Yatırımımızı artırma kararı almamızda, Zingat’ın Türkiye’de sergilediği başarılı performans etkili oldu. Zingat’taki yatırımımızı büyütme yönündeki adımımız aynı zamanda PFG olarak MENAT(Orta Dogu ve Türkiye) bölgesindeki pazar payımızı artırma vizyonumuzla da uyum içinde." ifadelerini kullandı.

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı ve Zingat Yönetim Kurulu Başkanı İzi Adato ise "Başarılı bir büyüme gösteren Zingat’ın büyümesini hızlandırmak için PFG’nin ek sermaye ile hisse payını artırması; gerek yabancı yatırımcının Türkiye pazarı ve ekonomisine gerekse de Doğuş Grubu’na olan güvenin bir sonucudur. Ortakları arasında General Atlantic gibi bir dünya devini de bulunduran PFG ile beraber Zingat’ı pazar lideri yapacağımıza olan inancımız tamdır." bilgisini verdi.

Kaynak: AA

DİĞER HABER
08 Nisan 2019