“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Zorluklara Rağmen Ev Sahipliği Olasılığı Amerikan Rüyası Olarak Kalıyor

Yeni bir ankete göre, Amerikalıların yaklaşık dörtte üçü, bir eve sahip olmanın başarılı bir kariyere sahip olmaktan, bir aile yetiştirmekten veya bir üniversite diploması kazanmaktan daha yüksek bir başarı ölçüsü olduğunu söylüyor. Ancak satın alınabilirlik, birçoğu için bir zorluk olmaya devam ediyor.

Mart ayında bir finansal hizmetler şirketi olan Bankrate.com için yayınlanan anket, ankete katılanların yüzde 74'ünün ev sahibi olmayı bir kariyere (yüzde 60), çocuklara (yüzde 40) ve üniversite eğitimine sahip olmanın (yüzde 40) üzerinde en yüksek refah göstergesi olarak derecelendirdiğini buldu.

Konut zammı protestoları Amerikada gündemden düşmüyor.

Pazar araştırma şirketi YouGov tarafından yürütülen anket, 1.397'si ev sahibi olan 2.529 yetişkinden oluşuyordu. Ev sahibi olmayan katılımcıların yaklaşık üçte ikisi, gelir düzeyi, yükselen konut fiyatları ve peşinat ödeme yetenekleri de dahil olmak üzere, onları geride tutan bir veya daha fazla satın alınabilirlik faktörüne işaret etti.

Diğer faktörler arasında zayıf kredi sicili, ev sahibi olmaya hazır olmama ve yüksek ipotek oranları sayılabilir. Katılımcıların yüzde 14'ü, koşullar ne olursa olsun ev sahibi olmaya meyilli olmadıklarını söyledi.

Daha uygun fiyatlı konut bulmak için, tüm katılımcıların yüzde 58'i, başka bir eyalete taşınmak, tadilat işleri için bir tamirciyle anlaşmak veya daha az arzu edilen bir bölgeye taşınmak da dahil olmak üzere taviz vermeye istekli olduklarını söyledi.

DİĞER HABER
03 Haziran 2022