"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Amazon Üzerinden Ev Satın Almak Artık Mümkün

Dünya üzerindeki en büyük e-ticaret sitelerinden bir tanesi olan Amazon, geliştirdiği yeni nesil teknolojiler neticesinde artık sadece bir e-ticaret markası olarak görülmüyor. Bunun yanında tablet, dijital asistan, e-kitap okuyucu ve TV servisi gibi ürünlere imza atan dev marka, şimdilerde ise ev satın almaya imkan tanıyor.

Her şeyi satın alabileceğiniz yer unvanını layığı ile hak eden Amazon, ev satmasıyla gündemde. Ancak şimdilik gayrimenkul danışmanlarının endişelenmelerine gerek yok zira satılan evler tuğla ya da beton gibi malzemelerden üretilmiş değil. MODs International adındaki şirket tarafından satışına başlanan evler, konteyner olarak adlandırılabilir. Ancak bu durum satılan evlere olan bakış açınızı daraltmasın. Bahsi geçen evler içerisinde 1 yatak odası, oturma alanı, duş, tuvalet, lavabo ve bir de küçük bir mutfak bulunuyor.

Toplamda sadece 41.500 dolar desek?

Her biri 36.000 dolar değerindeki evlerin büyüklüğü ise yaklaşık 30 metrekare. Ayrıca bu evlerden satın almak istediğiniz teslimat bedeli olarak 4.500 dolar daha ödemek zorundasınız. Bu da ev için aslında toplamda 41.500 dolar ödemek gerektiği anlamına geliyor.

Dışarıya açılan çift kapısı sayesinde rahatça giriş çıkışların sağlandığı evin içerisine çeşitli küçük eşyalar yerleştirmeniz mümkün. Bunun yanı sıra evin yan kısımlarında pencereler mevcut. Nitekim dışarısını seyretmek isteyenler için küçük de olsa bir pencere oldukça işe yarayacaktır.

Konteyner biçiminde geliştirilen evleri ilk defa görmüyoruz fakat bu tip konutların internet üzerinden – özellikle de Amazon aracılığı ile – satılması ise elbette önemli bir konunun konuşulmasına neden oluyor. Gayrimenkul sektörü daha ne kadar dijitalleşebilir? Sonuç olarak küçük de olsa internet üzerinden hazır halde ev satın alabilir ve bunun ayağınıza kadar gelmesini bekleyebilirsiniz.

 İnternet alışverişlerinde dev bir isim olan Amazon’un bu işe girmesi ise başlı başına büyük bir olay olarak karşılanabilir. Üstelik bir süre önce Amazon’un gayrimenkul sektörü hakkında çeşitli dedikodular ile gündeme gelmesi özellikle emlakçılık sektöründe bomba etkisi yaratmıştı. Şimdilerde konteyner satışlarının başlaması ise söz konusu dedikoduların daha da artmasına neden olabilir.

DİĞER HABER
13 Ekim 2017