"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Analiz: Proptech Neden Sağlam Bir Müşteri Deneyimi Sağlamalıdır?

Gayrimenkul teknolojisi, gayrimenkul endüstrisinde hızla önemli bir varlık olarak ortaya çıkmıştır. Bununla birlikte, bu çözümlerin sadece iyi çalışması artık yeterli değildir. Proptech girişimleri, emlakçılara, ev sahiplerine ve kiracılara hızlı, erişilebilir ve kullanışlı bir deneyim sağlamalılar.

Bugünün müşterileri bir işletmeyi yalnızca ürünlerinin kalitesine göre değil, aynı zamanda onları kullanma deneyimlerine göre de değerlendiriyor.

Proptech'in sonsuz olanakları

Proptech, emlak endüstrisinin verilerle bağlantılı bir gelecek hayalini gerçeğe dönüştürmeye yardımcı oluyor. Açık standart entegrasyonları ile bir kiracı, akıllı telefonunu kullanarak aylık kira ödemelerini ayarlayabilir, bir mülk raporu için fotoğraf çekip gönderebilir ve bir bakım talebi oluşturabilir. Tüm bu görevler aynı platformda, aynı cihazdan dakikalar içinde yapılabilir.

Bu arada, denklemin mülk sahibi tarafında bulunanlar, bir kira ödemesinin yapıldığını ve mülk fotoğraflarının gerçek zamanlı olarak gönderildiğini görebilirler. Ev sahibi, kiracının bakım talebine göre bir onarım randevusu planlamak için bina uygulamasını kullanabilir. Ayrıca onarım randevusu almadan önce sorunu gidermeye çalışmak için uygulama veya ev sahibi portalı aracılığıyla kiracıyla iletişime geçebilirler.

Modern bir ev sahibi-kiracı deneyimi yaratmak, proptech girişimcileri için de bir kazanç sağlamaktadır. Kiralama alanında faaliyet gösteren proptech girişimlerinin paylaştığı bilgilere göre, bu konseptin artan popülaritesine göre, kiracıların kullanışlı, entegre hizmetler için daha fazla ödeme yapacağını gösteriyor.

Proptech—emlakçılar için zaman tasarrufu

Mülk sahipleri, kiracılar ve teknoloji endüstrisi, proptech entegrasyonundan kazanç sağlayabilir, ancak emlakçılarda bu işin bir ortağı olabilirler. Emlakçılar genellikle haftada altı gün çalışarak, proptech şirketlerine, danışmanların çalışma haftalarına daha fazla saat eklemeden mülk sahiplerine ve kiracılara hizmetlerini daha iyi hale getirmelerini sağlayan çözümler sunma fırsatı yaratır. Bu tür çözümler, bir emlakçının iş yükünü azaltabilir ve işlerinin diğer yönlerine odaklanmak için daha fazla zaman açabilir. Bunu teklif edebilecek bir proptech şirketi, emlakçılar arasında büyük olasılıkla popülerlik kazanacaktır.

Proptech teknolojisinin gelecekteki faydalarına gelince, emlak işlerine kolay entegre olabilen proptech platformları, emlakçıların yeni proptech yeniliklerini sorunsuz bir şekilde uygulamalarına ve teknoloji seçimlerini "geleceğe dayanıklı" hale getirmelerine yardımcı olabilir. Örneğin, sanal ve 3D mülk turları COVID-19 pandemisinden önce vardı, ancak karantinalar uygulandıktan ve yüz yüze gösterilerin yönetilmesi zorlaştıktan sonra daha yaygın hale geldi.

Bir başka örnek, emlak müşterilerinin bir yatırıma karar vermeden önce, mülk ve bulunduğu bölgenin risk analizine sahip olması öncelikli olacaktır.

Proptech girişimlerinin rolü, emlakçıların en iyi yaptıkları şeyi daha hızlı, daha kolay ve daha verimli bir şekilde yapmalarını sağlamak olduğunu anlamaları gerekiyor. Kullanıcıların, Proptech girişimlerinin hizmetlerini kendi şartlarına göre kullanmalarını beklemek yerine, bu teknolojinin halihazırda kullandıkları kanıtlanmış süreçlere sorunsuz bir şekilde uymasını ve mevcut deneyimlerini geliştirmesini sağlamalı.

DİĞER HABER
25 Temmuz 2022