"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Bilgilen: 2008 Krizinin Perde Arkası

Dünya tarihinin en büyük ekonomik krizlerinden biri olan Büyük Buhran, Amerika'da başlayıp küresel bir krize dönüştü. Tarihin takvim yaprağında 1929 yılı 24 Ekim kara perşembe olarak adlandırılacak olan o gün, borsanın dibi gördüğü, 800 banka ve binlerce şirketin battığı, 10 milyon mevduatın buhar olduğu ve milyonlarca kişinin işsiz kaldığı bu krizin bir benzeri yakın tarihimizde tekrar yaşandı: 2008 Mortgage Krizi 

Amerika'da yaşanan "Mortgage" krizinin ardından bütün dünya zor bir dönem geçirirken, aralarında füze atsan batmaz denilen büyük şirketler yerle bir oldu, işsizlik tüm dünyada tavan yaptı. 

Peki sadece bir kaç kişinin bu çöküşü önceden tahmin ettiği ve takvim yapraklarının Eylül 2008'i gösterdiği Amerika'da ne yaşandı ve kriz neden oldu?

Gelin hep birlikte çok kısa ve bilgilendirici bir video (Türkçe altyazılı) ile 2008 Amerika'da yaşanan emlak krizini inceleyelim.

Emlakbroker.com bugün itibari ile çok farklı ve öğrenilmesi gereken önemli sektörel konuları "Bilgilen" kategorisinde yayınlıyor. Takipte kalın!

İlgili: Büyük Açık: Az Önce Amerikan Ekonomisine Karşı Bahse Girdin

DİĞER HABER
24 Ocak 2019