"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Bu Albert Einstein Alıntıları Günümüzün Emlak Piyasasına Nasıl Uygulanır?

Günümüz emlak piyasasında uygulanacak olan sayısız Albert Einstein alıntısı var, sadece onları anlayacak kadar akıllı olmamız gerekiyor :)

Dünya tarihinde gelmiş geçmiş en zeki insanlardan biri olarak tanınan Dr. Einstein, E=MC 2 denkleminin ötesindeki konularda sık sık alıntılanmıştır.

Bugünün emlak piyasasının sağlığının pek çok kişinin bildiği gibi sakin ve harika olmadığına inanıyoruz, bu yüzden bugün en sevdiğimiz Albert Einstein alıntılarından bazılarının 2022 emlak piyasası için nasıl geçerli olduğuna dair bir göz atacağız.

Günümüzün siyasi iklimi, kamu yetkililerinin, günümüzün ekonomik sorunlarını çözmek için kullanılan kötü düşünülmüş ekonomik düzeltmelerin, uzun vadeli sonuçlarını dikkate almadan her zaman hızlı düzeltme aramasını gerektiriyor.

Günümüzün konut piyasası mücadelelerinin çoğu, piyasaya siyasi müdahaleye kadar uzanabiliyor ve emlak profesyonelleri tarafından desteklenmeyen hükümet sübvansiyonlu düşük faizli kredilerle emlak piyasası zorlanıyor.

İlgili: Emlak Sektöründeki Sorunları Çözebilmek İçin “Einstein Gibi Düşünmek”

İşte bugünün emlak pazarında sorunların olduğunu mükemmel bir şekilde öne süren Albert Einstein alıntılarından favorilerimizi derledik:

Sorunlarımızı, onları yaratırken kullandığımız aynı düşünceyle çözemeyiz.

Ve emlakçılar genel olarak dengeyi yeniden sağlamaya yardımcı olmuyor. Bir kaç yıldır mesleğin içerisinde bulunan kişilerin bile emlak piyasasına ayar vermeye çalıştığını görüyoruz. Özellikle birbirleriyle yarışan onlarca emlak derneklerinin (bir çoğu kendi çıkarları için çaba sarfediyor) gereksiz çokluğu bir yana, yönetimlerinde tanıdık olmaları dışında mesleğe sadece sosyal medya paylaşımları (kiraladım ve sattım mizahı) dışında hiç bir katkısı olmayan kişilerle dolu bu emlak derneklerini reform için zorlamak yerine, bunun yerine açıkça bozuk bir sistemde normallik bulmaya çalışıyoruz . Dr. Einstein bu konudaki görüşü şöyle:

Bir insan, olması gerektiğini düşündüğü şeyi değil, olanı aramalı.

Herhangi bir araştırmaya gerek duymadan yazılan emlak içeriklerinin ve video paylaşımlarının çoğu, piyasada panik havasını körükleyenler tarafından yayınlanan propagandanın sadece bir tekrarıdır. Albert Einstein'dan harika bir alıntı, okuduklarımızı papağan gibi tekrarlamakla ilgili şunları söylüyor:

Çok fazla okuyan ve kendi beynini çok az kullanan her insan tembel düşünme alışkanlıklarına girer.

Einstein'ın daha kısa fikirli çözümlerini hızla uygulamak yerine, yönünü kaybetmiş bir piyasada nereye gitmemiz gerektiğini bulmamız için bize rehberlik edeceğinden şüpheleniyoruz :) Devletin özel konut piyasasına müdahalesini mükemmel bir şekilde açıklayan Albert Einstein alıntılarından bir diğeri:

Araçların mükemmelliği ve amaçların karışıklığı ana sorunumuz gibi görünüyor.

Hükümetin ilk kez ev alıcılarını desteklemek için alıcıları daha fazla borca ​​sokma gerçeği, bize önümüzdeki birkaç yıl (veya aylar) içinde bir hesaplaşmanın (hacizler) çok muhtemel olduğunu gösteriyor. Albert Einstein alıntılarından biri bunu mükemmel bir şekilde ele alıyor:

Aptallık ve deha arasındaki fark, dehanın sınırlarının olmasıdır.

Tabii ki, belki de... Belki ekonomi gerçekten daha iyiye gidiyor ve konut piyasası gerçekten düşük yapay faiz oranlarıyla daha da güçleniyor. Yine, Albert Einstein alıntılarından mükemmel bir tanesi buna da değiniyor:

Bazen kafamı karıştıran bir soru: Ben mi yoksa diğerleri mi deli?

Umarız Albert Einstein alıntılarının günümüzün emlak piyasası koşullarına uygulanmasını beğenmişsinizdir :)

DİĞER HABER
26 Mayıs 2022