"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Ev Değil, Hikaye Satın

Pazarlama çerçevesinde büyük markaların güven veren ve hikaye anlatan bir tavır takındıklarını defalarca görebilirsiniz. Bu durumun başlıca nedenleri arasında müşteri kitlesi edinmek ve bu kitlenin sayısını arttırmak görülebilir. Aklınıza sadece geleneksel pazarlama yöntemleri gelmesin zira teknolojinin gelişmesi, hayatımıza farklı araçları sokmuş durumda.

Dijital pazarlamayı da hesaba katarak akıl yürütmeniz çok daha etkili sonuçlar doğuracaktır. Örneğin Rolex saati düşünün; saatten çok, markanın akılda uyandırdığı değer daha fazla ön plana çıkıyor. Aynı durumu Ferrari, Rolls Royce, Louis Vuitton gibi markalar için de geçerlidir.

Bir ev satışı gerçekleştirirken ya da emlakçılık alanında bir marka yaratma hedefiyle yola çıkarken hikaye anlatmanın önemli olduğunu unutmamanız gerekiyor. Bahsi geçen markalar ağızdan çıktığı anda beyinde mükemmel bir olgu oluşuyor.

Nitekim bunu sunmuş olduğunuz hizmetiniz için de geliştirebilirsiniz. Ev satışlarında ya da emlak pazarlama konusunda mülke önem vereceğiniz gibi hizmet kalitenize ve anlattığınız hikayeye de önem verin.

Bir ev ile gelen mükemmel anılar

Genellikle emlak danışmanı olarak defalarca sadece bir ev satmakta olduğunuz düşüncesine kapılabilirsiniz ancak bir ev ile beraber mükemmel anıların da edinilmesini sağlıyorsunuz. Müşterinizin satın alacağı bir evde yaşayacağı anıları düşünün; lise mezuniyetleri, doğum günleri ve hatta evlilikler burada gerçekleşecek.

Eğer bir ev satışı gerçekleştiriyor ve beraberinde nasıl bir hikayeyi satıyor olduğunuzu bilemiyorsunuz bunu anlamının kolaylıkları mevcut. Evin türünü ya da konumunu göz önünde bulundurabilirsiniz. Daha çok şehir merkezinde bulunan bir ev, tarihi dokusu, sanat galerileri, dünya restoranları, eğlence ve alışveriş gibi unsurlar ile hikaye oluşturmanızı sağlayabilir.

Aynı şekilde kumsalda konumlanmış bir mülk de evin, kişinin hayatını her gün tatile dönüştürebileceği gerçeği konusunda hikaye anlatmanızı destekleyebilir.

Farklı çeşitlerde hikayeler

Tıpkı insanlığın sahip olduğu milyonlarca kişilik gibi hikayelerde de çeşitlilik bulunur. Bunların arasından doğru olanı seçmeniz ve müşterilerinize bu doğrultuda anlatım gerçekleştirmeniz işin en can alıcı noktaları arasında yer alıyor.

Ev satışı gerçekleştirirken müşterinizin sadece bir ev satın aldığını düşünmeyin; bunun yanında kişinin bir yaşam tarzına da sahip olabileceğine değinin.

DİĞER HABER
01 Mart 2023