"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Gayrimenkul Danışmanı Ben Caballero’dan Dünya Rekoru

Amerikanın Teksas eyaletinde uzun yıllardır emlak sektöründe danışmanlık yapan ve emlakbroker.com'da başarılı emlakçı yazı dizimizde başarısı hakkında detaylıca bahsettiğimiz Ben Caballero, 2016 yılı süresince 3556 adet konut satımı gerçekleştirerek Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı.

Böylelikle Caballero Guinness Rekorlar Kitabı’na satış sayısı ile ilgili dâhil edilen ilk gayrimenkul danışmanı oldu. Yılda 3556 konut satabilmek için her hafta yaklaşık 68, her gün ise yaklaşık 10 adet konut satmış olmanız gerekiyor.

Caballeronu’nun rekoru Guinness Rekorlar Kitabı’nda “Bir Yılda Bireysel Bir Gayrimenkul Danışmanı Tarafından Gerçekleştirilmiş En Çok Konut Satış Sayısı” olarak geçiyor. Caballero’dan sonra 2016 yılında en çok satış yapan danışman 467 konut satmış. Yani Caballero ikinci sıradaki danışmanı neredeyse yediye katlamış.

Caballero aynı zamanda müşterilerinden tazmin ettiği para miktarı konusunda da rekor kırmış durumda. 2016 yılında yaptığı satışların toplam bedeli 1,444 milyar dolar. Böylelikle Caballero 2015 yılında 1,022 milyar dolar değerinde 2491 konut satarak elde ettiği “Dünyanın İlk Milyar Dolarlık Gayrimenkul Danışmanı” unvanını da ileriye taşımış oldu.

HomesUSA.com’un sahibi ve aynı zamanda brokerı olan Caballero, geçtiğimiz günlerde başarılması ve kırılması zor bir rekora imza atmanın haklı gururuyla Denver Kolorado’da gerçekleştirilen REAL Trends Konferansı’nda onurlandırıldı.

Callebora gecede yaptığı konuşmada konu hakkında “Guinness Rekorlar Kitabı’nda adımın geçmiş olması profesyonel kariyerimin bilinirliğini artırıyor. Şu ana kadar hiçbir danışmanın satış miktarları konusunda rekorlar kitabına girmemiş olması şaşırtıcı. İlk olduğum için oldukça gururluyum.” şeklinde yorum yaptı.

REAL Trends’in başkanı Steve Murray ise “Yıllardır binlerce gayrimenkul danışmanını başarıları konusunda puanlıyoruz, ama şu ana kadar hiç kimse Ben’in elde ettiği başarıya yaklaşamadı. Ben’in başarısının Guinness Rekorlar Kitabı tarafından tanınması gerçekten etkileyici.” ifadelerini kullandı.

Ben Callabero; Dallas, Houston, Austin ve San Antonio bölgelerinde yaklaşık 65 inşaat şirketine ait konutların satışlarını gerçekleştiriyor.

DİĞER HABER
28 Mayıs 2018