"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Google Lens, Masaüstü Chrome'a ​​Geliyor

Google Lens'i bilgisayarınızda kullanmak istiyorsanız artık telefonunuzu bilgisayar ekranınıza doğrultmanıza gerek yok. Bir dizi güncellemenin parçası olarak Google, Lens'in "önümüzdeki birkaç ay" içinde Chrome için masaüstünde kullanılabileceğini açıkladı.

Araştırmak istediğiniz bir gayrimenkulün bulunduğu bir web sitesine sağ tıklamanız, Lens ile aramayı seçmeniz ve sayfanın incelemek istediğiniz bölümünü seçmeniz yeterli olacaktır. Bundan sonra, vurguladığınız içerikle ilgili sonuçlar alırsınız. Bir caddeyi veya yeni bir projeyi tanımlamaya çalışıyorsanız Lens masaüstü uygulaması size yardımcı olabilir.

Google Lens, danışmanların tarayıcı sekmelerinden ayrılmadan görsel arama sonuçlarını bulmak için web'de gezinirken herhangi bir emlak resmi veya videoyu seçmelerine izin veriyor.

Mobil uygulamayı güncelleştiren Google, Lens'e gelen bazı yükseltmelerle kullanışlı bir arama optimizasyonu sağladı. 2022'nin başlarında yapılacak bir güncelleme, fotoğraf çektikten sonra soru sormanıza izin verecek.

Örneğin bisikletinizdeki bir parçayı nasıl tamir edeceğinizi bilmeniz gerekiyorsa, o parçanın ne olduğunu bilmeseniz bile sonuç alacaksınız. Bu arada iPhone'lar için Google Lens uygulaması, resimlerin içindeki ürünleri aramanıza izin verecek.

Her durumda, Google'ın hamleleri bir şekilde kendi değirmenine su getirmek zorundayken, bu güncellemeler Lens'i hem masaüstünden hem de akıllı telefonlardan genel bir arama aracı olarak daha kullanışlı hale getirebilir.

İlgili: Emlak Sektöründe Google Lens’ten Nasıl Faydalanabiliriz?

DİĞER HABER
30 Eylül 2021