"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Görünmeyen Evi Uzaktan Satmak: Temel Emlak Pazarlama Stratejileri

Teknoloji, alıcıların uzaktan bir mülk hakkında fikir edinmelerine nasıl yardımcı olur?

İnternetten ayakkabı satan Zappos'un bu kadar başarılı olabileceği kimin aklına gelirdi? Çoğumuz bir ayakkabıyı deneme ve satın almadan önce birkaç adım atma ihtiyacı hissediyoruz, ancak bugün yeni ayakkabılara ihtiyacımız olduğunda ilk olarak çevrim içi sitelere gidiyoruz.

Günümüz piyasasında, o evi satın almadan önce bir eve adımını bile atmamış alıcıların yer aldığı gayrimenkul alımlarının artan miktarı, Zappos'un başarısını biraz daha az etkileyici kılıyor. Bir insan, hiç görmediği kadar büyük bir yatırım için noktalı çizgiye nasıl imza atabilir?

Henüz bu tür bir işlemde yardımcı olan bir emlakçıyı duymadıysanız, duyacaksınız. Bu, birçok nedenden dolayı meydana gelen yaygın bir gayrimenkul pazarlama trendidir; akla gelen ilk birkaç şey: denizaşırı ülkelerden artan alıcılar, alıcıları daha agresif olmaya zorlayan azalan envanter ve alıcıya mülkü şahsen ziyaret etmeye benzer bir deneyim sunmak için uygun fiyatlı teknolojinin bolluğu.

Bu emlakçılar bunu nasıl sağlıyor? Bu “uzaktan satın alımlara” olan hayranlığımız, bu konuda cevaplar aramamıza neden oldu.

Engeller: Alıcının konumu anlaması ve ayrıca mülkün içinde olduğu hissine sahip olması gerekir.

“Konumu anlama” konusunda yardımcı olmak

  • Topluluk/mahalle videoları — Bu tür videolar, bir bölgede yaşamanın nasıl bir şey olduğunu göstermeye yardımcı olur. Uzmanlaştığınız bir bölge için, insanların orada yaşamak istemesini sağlayan bir reklam düşünün. Örneğin, tarihi yerleri vurgulayabilirsiniz, ancak en önemlisi yaşam tarzını sergileyebilirsiniz. Bazı yüksek kaliteli mahalle videolarının örnekleri için global tatil sitelerinin neler yaptığına bakın. Birçok bireysel emlakçı ve emlak ofisi artık kendi video çekimlerini üretiyor veya yardım için serbest çalışanları işe alıyor. Şehir dışından alıcılar tüm bu çalışmaların değerini görür ve siz de uzmanlaştığınız bir bölge hakkında yeni bir şeyler öğrenebilirsiniz.
  • Yerel istatistikler — Alıcıları önemsedikleri istatistiklere yönlendirin. Sizin sunamayacağınız bazı bilgiler olabilir, ancak çoğu durumda onları bir web sitesine yönlendirebilir veya onlara üçüncü bir tarafça hazırlanmış bir belge verebilirsiniz. Demografi, okullar ve ortalama işe gidip gelme süresi, alıcıların sorduğu sorulardır. Bu rakamlar için sağlam bir kaynağınız yoksa, bir tane bulmanız gerekir.
  • Google Sokak Görünümü - Alıcının hayallerindeki evin sokağında yürüyormuş gibi hissetmesini gerçekten sağlamak için Google'ın Sokak Görünümü'nü kullanın. Kameralarla kaplı bu tuhaf görünümlü Google arabaları, dünyadaki hemen hemen her yerleşim caddesini inceledi. Artık siz ve alıcı, olumsuz unsurlara katlanmak zorunda kalmadan mahalleyi uzak bir yerden keşfedebilirsiniz.

“Alıcının evdeymiş gibi hissetmesine” yardımcı olmak

  • Önceden kaydedilmiş video — Büyük olasılıkla, mobil cihazınız bu noktada oldukça keskin HD kalitesinde videolar çekebilir. Görüntü kalitesinin iyileştirici aparatlar telefonunuza önceden eklendiğinde, bu videonun kalitesi en üst düzeye çıkarılır ve teknik zorluklarla karşılaşma olasılığı daha düşüktür. Eklenebilir geniş açılı lensi veya bir tür akıllı telefon sabitleyicisi gibi eklenti aygıtlarla kendinizi şımartabilirsiniz . Bu video dosyalarının büyük olasılıkla e-postayla gönderilemeyecek kadar büyük olacağını ve bu nedenle müşterilerinizle paylaşmak için bir tür bulut hizmeti kullanmanız gerekeceğini unutmayın.
  • Canlı video akışı — İster Facetime, Skype veya hatta Whatsapp uygulaması aracılığıyla olsun, mülkü gezerken alıcınız yanınızda olabilir ve canlı diyalog alışverişinde bulunabilirsiniz. İnternet bağlantıları nedeniyle kalite genellikle önceden kaydedilmiş bir video kadar net olmaz, ancak alıcı belirli köşelere ve çatlaklara bakmak isterse artık daha fazla kontrole sahip olabilir. Canlı yayına başlamadan önce dolu bir pil veya şarj cihazı getirdiğinizden emin olun ve hareketleriniz nedeniyle müşterinizin başını döndürüyor olabileceğinizin farkında olun.
  • Kat planları - Umarız mülk sahibinin emlakçısı bir tane sağlamıştır, ancak yüksek teknolojili akıllı telefonlarınız yalnızca HD kameralara değil aynı zamanda jiroskoplara, dokunmatik ekranlara ve konum tabanlı hizmetlere de sahip olduğundan, kat planı uygulamasını kullanarak kendi planınızı oluşturabilirsiniz. Mobil platformlarda bu uygulamalar için uzun süredir bekleyiş sona erdi, böylece herkes şimdi doğru kat planları oluşturmaya başlayabilir. Bir alıcının gerçek bir kat planı olmayan bir ev hayal etmesi çok zordur, kat planları  onlara videoda gördükleri için bir referans çerçevesi verir.

 Alıcınızdan onay aldıktan sonra, geri kalanı bir dijital imza yazılımı ve e-posta yoluyla koordine edilebilir. Daha fazla video için mülke geri dönmeniz istenirse şaşırmayın - bu büyük bir satın alma ve alıcılar için çok büyük bir anlaşma ve onların belirsizliğini anlayabilirsiniz. Keşke Zappos'un (Amazon bu markayı satın aldı) iade politikası gayrimenkule de uygulanabilseydi. …

Bunlar, mülkü gerçekten ziyaret etmemiş alıcılara satış yaparken kullanılan, keşfettiğimiz en yaygın araçlar. “Görünmeyeni satmak” için ne tür bir teknolojinin kullanıldığını görüyorsunuz? Aşağıya siz de bir yorum bırakın ve paylaşın!

DİĞER HABER
25 Ocak 2023