"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
House Hunters Türkiye’de Başlıyor

Yaptığı sıra dışı programlar ve yarışmalar ile hemen her işinde büyük izleyici kitlesi yakalamayı başaran Acun ılıcalı bu kez de oldukça farklı ve sıra dışı bir programla karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Survivor, Yetenek Sizsiniz, Ütopya gibi Yurt dışından Türkiye’ye uyarladığı her  program olay olan ünlü yapımcı ve kanal sahibi Acun ılıcalı yepyeni bir programı Türkiye’ye taşımayı planlıyor.

Ülke çapında ciddi beğenilere ulaşacak dış yapımları ustalıkla seçen akıllı yapımcı, bu sefer de nokta atışı yapmış gibi. Ülkece Emlak ve inşaat sektörüne duyduğumuz yoğun ilgiyi fark eden yapımcı tam da bu alanda yurt dışında büyük beğeniler toplamış ve ciddi seyirci kitlesine ulaşmayı başarmış bir yarışmayı uyarlayacak.

Türkiye genelinde en fazla büyüme ve gelişme gösteren sektörün inşaat olduğu göz önüne alındığında ve yapılan onlarca binaya karşın halen yoğun talebi karşılamakta güçlük çeken inşaat firmalarının varlığı da eklenince, aslında ortaya çıkan manzara çok net. Ülkece emlak sektörünü seviyoruz ve büyük ilgi duyuyoruz. İşte bu detayı fark eden Acun ılıcalı yine güzel bir hamle yapıyor ve House Hunters (ev avcıları) programını Türkiye versiyonunu uyarlıyor.

Emlak Avcıları

Daha önce TRT Belgesel kanalında “House Hunters” ismiyle yayınlanan ve sıkı bir izleyici kitlesi bulunan program (ki, bizim de severek takip ettiğimiz bir yapımdır) bambaşka bir versiyonla, TV8 kanalında izleyici ile buluşacak.

Acun Ilıcalı’nın Türkiye’ye uyarlayacağı program, yurt dışında da ses getirmiş bir yapım. Bazı farklılıklar ve eklemeler yapılarak, yepyeni bir formatla ekrana taşınacak olan programı genel itibariyle özetlemek gerekirse; bölgede kendini en iyi olarak tabir eden emlakçıların birbiriyle yarışmasından oluşuyor. “Emlak Avcıları” ismiyle hazırlanan programın yapımcılığını ise Haluk Şirin yapacak. Programın yayın tarihi henüz net değil.

Programda Kimler Yarışıyor, Formatı Nasıl?

Aldığımız duyumlara göre, programın ilk bölümü bir nebze tanıtım ve programın genel itibariyle anlaşılması açısından, cast ajansları oyuncularının yarıştığı bir bölüm olabilir. Ama bunun dışında program tamamen gerçek ve tamamen gerçek emlakçıların birbiriyle rekabet ettiği bir yarışma.

Formata göre, yarışmaya başvuran kişiler arasından o bölümün çekileceği ilde “en iyi benim” diyen 3 emlakçı seçilecek ve her gün bir aileye üç ev gösterilecek, emlakçılar evleri sattıklarında ya da kiraladıklarında puan kazanacaklar. 5 gün sürecek yarışmada, hafta bittiğinde en çok puanı kazanan emlakçı, yarışmanın da kazanını olacak.

Gayrimenkul sektörünün her alanını yakından takip eden emlakbroker.com ekibi olarak ilgimizi çeken bu yapımın yerli versiyonunu merakla bekliyoruz.

İlgili: Emlak Sektörüne Dair Eğlenceli ve Bilgilendirici Televizyon Programları

DİĞER HABER
11 Eylül 2017