"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Lüks Emlakçılar, Yat turları, Helikopter Gezileri ile Müşterilerini Şımartarak Anlaşma İmzalıyor

Zengin alıcıların iyi bir eve sahip olmak için can attığı sıcak bir konut piyasasında, bazı danışmanlar gösterişli ve çekici oyunlarını geliştirmek için büyük paralar harcıyor - bu günlerde müşterilere gösterilecek daha az ev olmasına rağmen.

New York'ta Lüks konut danışmanı olan Johnson, "Bu pahalı deneyimin tek dezavantajı, minibüsü yeni alıcılarla yeterince kullanmadığımız zaman oluyor". "Burayı bir mobil ofis olarak kullanarak ve lüks yaşam tarzını iyi bir kapanış hediyesinin ötesine geçecek şekilde satmak için müşterilerini eğlence amaçlı dolaştırarak bundan en iyi şekilde yararlanıyorum" açıklamasında bulunuyor.

Ne de olsa, üst düzey kapanış hediyelerinin onlarca yıldır standarttan öteye gidemediğini söyleyen bir başka lüks konut danışmanı Murphy Anders, danışmanların pahalı kapanış hediyeleri, nadir bulunan meyvelerden oluşturulan gurme meyve sepetleri, yeni evlerini kutlamak için güzel bir restoranda akşam yemeği ile yaptığı özel anlaşmaların artık sıradanlaştığını söylüyor.

Son yıllarda popülaritesi artan, üst düzey müşterilerle anlaşma yapılmadan önce lüksün tadına varan deneyimsel hizmetleri şimdi daha fazla danışman yapıyor. Helikopter gezileri, havalı minibüsler ve özel tekne turları her şey zengin alıcıları daha fazla mutlu edebilmek adına organize ediliyor.

Geçen yıl Nest Seekers'tan kendi adını taşıyan aracı kurumunu oluşturmak için ayrılan Ryan Serhant, "İster lüks alıcılar ister herhangi biri olsun, tüm müşterilerimin bizimle çalışmak istemelerini hafife almadığımı bilmelerini istiyorum" dedi. "Birisi çok para harcıyor ve bunu kendi başlarına ya da Amerika Birleşik Devletleri'ndeki diğer 2 milyon emlakçıdan biriyle yapabilirdi, ama bunu sizinle yapmayı seçtiler." 

Evleri şık bir şekilde satmak

Johnson'ın havalı minibüsünde Wi-Fi, banyo, buzdolabı ve emlak listelerini izlemek veya Netflix ile çocukları eğlendirmek için kullanılabilecek iki TV bulunuyor. Her zamanki liste turunu veya bir golf sahasına iki saatlik yolculuğu, müşterileri için daha konforlu ve eğlenceli hale getiriyor, ayrıca çocukların playstation oyunlarında arkaya yaslanması için özel tasarımlı koltuğu bulunuyor.

"Eğer sadece havalı bir adam olduğunu gösteriyorsan, o zaman bu ne işe yarar?" diyor Johnson. "Ama müşteriye değer katan bir şeyse ve bunu yaratıcı bir şekilde yapıyorsanız, o zaman evet, kesinlikle faydalı olduğunu düşünüyorum."

Global lüks konut danışmanları, yeni zengin alıcıların konforunu sağlayarak kapanış hediyelerini lüks deneyimlere dönüştürürken, ülkemizde lüks konut danışmanlarının nasıl hizmet verdiğini de açıkcası merak ediyoruz :)

İlgili: Başarılı Emlakçı: Müşterilerini Şımartan Emlak Profesyonelinden Satış Stratejileri

DİĞER HABER
12 Ekim 2021