"Tüm doğru malzemelere sahip olmakla her zaman iyi bir pasta yapılmaz." Emlak Broker
Nicole Bremner: 5 Yılda 120 Milyon Sterlin Değerinde Başarı Öyküsü

Her alanda olduğu gibi gayrimenkul sektöründe de kimi zaman başarısızlık korkusuna kapılabilirsiniz. Geleceğe dair yaptığınız planlara olan güveniniz sarsılabilir, uyguladığınız yöntemlerin işe yaramadığını görebilirsiniz.

Belirli dönemlerde değişkenlik gösteren sektör içerisinde başarı elde etmek de çok kolay değil. Ancak insanların gözünde oluşan “imkansız” algısı ne yazık ki elde edilecek olan başarıların önüne geçebilmekte.

Çoğu kişinin imkansız dediğini başaran Nicole Bremner, bahsettiğimiz tüm bu olumsuzluklardan kendisini sıyırmış ve 5 yılda 120 milyon sterlin değerinde bir güce sahip olmuş biri.

Son günlerde adını sıkça duyduğumuz Bremner, aslına bakılırsa gayrimenkul sektöründe mükemmel bir başarıya imza atmış imparator olarak da görülebilir.

Sadece 5 yılda gayrimenkul devi

Londra’da yaşayan Nicole Bremner, 3 çocuk annesi. İlk yatırımını 2012 yılında Londra Hackney’de gerçekleştiren Bremner, şimdilerde bir milyoner olarak anılıyor. Sadece 5 yılda 400 adetlik bir gayrimenkul imparatorluğu inşa eden Bremner, sadece bir milyoner olarak değil aynı zamanda sektörün en başarılı isimlerinden biri olarak da anılıyor.

Örgü, mutfak işleri, fırıncılık ve fotoğrafçılık gibi işlerle uğraştıktan sonra gayrimenkul sektörüne merak salan Nicole Bremner, 3 çocuk annesi bir ebeveyn olarak tahmin edebileceğiniz üzere aşırı giderlere sahipti. Bu durumun içerisinden çıkabilmek için maddi açıdan daha fazla gelire ihtiyacı olduğunu düşünen Bremner'ın aklına gayrimenkul sektöründe ki yüksek kazançlar geldi.

Ve ilk olarak dekorasyon alanında işlerini ilerletme yoluna giden Bremner, kendi evini stilist ve modernize edilmiş bir hale getirdi. Bu yolda ilerleyen ve 1.1 milyon Euro’ya satın aldığı ilk evini tam 12 ay sonra satmayı başaran Bremner, 1.9 milyon Euro değerinde bir satışa imza attı. Bunun ardından başarılı yatırımlara imza atmaya devam eden Bremner, şimdi ise bir gayrimenkul imparatoru olarak anılıyor.

Başarısının en büyük sırrı: "Savaş cephede kazanılır karargahta değil."

Nicole Bremner'ın başarısının sırrını Mevlana yüzyıllar önce bize bildirmiş.

Bir teorisi, bir de pratiği vardır her ilmin. Teorisi olanlarda pratik, pratiği olanlarda teori yoktur çoğu zaman. Oysa her ikisine birden sahip olanındır yetkinlik ve başarı… Bir yolda yürüdüğünü düşünün bir adamın; gideceği yere çıkıp çıkmadığını bilmeden yolun, bir yolda yürüdüğünü düşünün, körü körüne yürüdüğünü… Erinden geçine bir yerleşim bölgesi çıkar karşısına veya bir horoz sesi duyar elbet, yeter ki yolda yürüsün… Yol yürüdüğünü düşünün başka bir adamın, gideceği yolu iyi bilerek yürüdüğünü; o da geçer ayrı köyden belki da duyar aynı sesleri… Ama nerede öteki adam, nerede bu! İş hangisinde biter sizce? Pratiğe dönüşmüş bilim üstün değil mi her şeyden; sorarım size …!

Gayrimenkul yatırım danışmanlarının Nicole Bremner’dan öğrenebileceği ders niteliğinde ( pratikte ispatlanmış :) ) ve teorinin ötesinde pratikte uygulayabileceğiniz 8 yol gösterici ipucu;

  1. Küçük adımlar: İşe ilk adım attığınızda dev işlerle uğraşmak zorunda değilsiniz. Bremner, ilk evini satın almadan önce ev dekorasyonu işiyle uğraşıyordu. Bu durum ona zamanla ilk evini satın alma yolunu açtı. Bu nedenle büyük adımlar atmayı hayal etmek yerine ilk aşamada emeklemeyi deneyebilirsiniz.

  2. Yaratıcı olun: Her türlü konuda yaratıcı olmanız oldukça önemli. Finansmandan tutun, planlama ve mimari gibi konulara kadar geniş çerçevede yaratıcı olmaya çalışın.

  3. Bütçe: Çalışma sırasında planlı olmanın yanında bütçeyi akıllıca kontrol etmeniz de önem teşkil ediyor. Sayıları aklınızda tutun ve pazarlık kısmına önem verin.

  4. Partner edinin: İlla ki tek tabanca olarak varlık göstermek zorunda değilsiniz. İş üzerinde yanınıza bir partner alarak da yola devam etmeniz mümkün.

  5. Arkadaşlarınızla konuşun: Nicole Bremner, ilk müşterilerinin aslında arkadaşları olduğunu belirtiyor. Bu nedenle yaptığınız işle ilgili arkadaşlarınızla konuşmayı da deneyebilirsiniz.

  6. Kendi müteahhitiniz ile çalışın: Kendi müteahhitiniz ile çalışmayı sürdürün. Eğer kendi müteahhitinize sürdürülebilir iş olanakları sunarsanız onlar da bunu memnuniyet ile karşılayacaklardır ve size karşı çok daha kaliteli işler sunmaya başlayacaklardır. İşin devamlılığı sonucunda eğer başarı söz konusu olursa bu durumu devam ettirebilirsiniz.

  7. Risk yönetimi: Yatırım kavramı başlı başına riskli bir eylem olabilir. Bu nedenle yapacağınız yatırımı tanıyın, rakamları bilin. Sonuç olarak ne kadar borçlandığınızı ve ne kadar yatırım yaptığınızı seçebilirsiniz.

  8. Planla ve akışına bırak: Atacağınız adımların tümünü planlayın fakat yatırımın sürprizlerle dolu olduğunu da unutmayın. Bu nedenle ihtiyatlı hareket edin. Sonuç olarak yaratıcı ve mali anlamda kazanımlar elde edebilirsiniz.

DİĞER HABER
13 Ekim 2017