"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Öğrenci Yurtları İçin En İyi Pazarlama Yöntemleri

Öğrenci apartları ve yurtları, muhatap popülasyonun tercihleri ve yaşam tarzı nedeniyle bambaşka kriterlerle değerlendirilir. Dolayısıyla farklı bir pazarlama stratejisi gerektirir.  

Öğrenciler için bir emlak portföyü oluşturmak, iyi bir yaratıcılık gerektirir. Öğrencilerin dikkatini çekebilmek adına epey emek, para ve zaman harcamalısınız. Öğrenciler için emlak listenizi hem yurt hem kampüs dışı (apart vb.) alternatiflerle süslemelisiniz. Ayrıca uygulayacağınız birkaç pazarlama stratejisi, öğrenci popülasyonuna ulaşmanız için yararlı olacaktır.

Sosyal medyada reklam verin

Sosyal medya reklamları, pazarlama stratejinizin önemli basamaklarından birini oluşturur. Öğrenciler, özellikle yurt ve ev ihtiyaçları için Facebook ile Twitter’da sıkça arama yaparlar. İşletmenizi tanıtmak adına, Twitter’da bir hesap oluşturabilir, emlak listenizi Facebook’un Marketplace hizmeti aracılığıyla yayınlayabilirsiniz. İlanlarınızda mutlaka detaylı, tatmin edici açıklamalara ve bolca fotoğrafa yer verin.

Ücretsiz hizmetler sunun

Ücretsiz şeyleri kim sevmez ki? Onlara heyecanlanacakları bir şeyler sunabilirseniz, onları kendinize çekebilirsiniz. Örneğin, ev ziyareti sırasında atıştırmalıklar ve içecek teklif edebilirsiniz. Bu teklifleri sosyal medya aracılığıyla duyurun. Böylece elinizdeki evleri ziyaret etmeleri adına öğrencilere motivasyon sağlamış olursunuz.

Yiyeceklerin yanı sıra çeşitli anahtarlıklar ve kalemler de hediye edebilirsiniz.

El ilanı ve broşür dağıtın

Potansiyel kiracılarınız karar verebilmek için bilgi edinmek isteyeceklerdir. El ilanları ve broşürlerle bu bilgiyi onlara sağlayabilirsiniz. Broşürlerinizi çeşitli detay ve alternatiflerle donatabilirsiniz. Ayrıca broşürlerinize dikkat çekici bir tasarım yaptırmayı da ihmal etmeyin. Bütçeniz dahilinde broşürlerinizi kuşe kağıt ve pastel tonlarla dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Evi kiralamaları için teşvik edin

Ev kiralayanlara sinema biletleri, bisiklet kiralama ya da çamaşırhane kuponları, kitaplar, market indirimleri hediye edebilirsiniz. Öte yandan size arkadaşlarını yönlendiren öğrencilere de indirim teklif edebilirsiniz. Bu teşvikleri de sosyal medya hesaplarınız aracılığıyla duyurmayı ihmal etmeyin!

Çevrenizi kullanın

Ağızdan ağıza pazarlama terimi günümüzde de gücünü hissettiriyor. Çünkü insanların arkadaşlarından ya da yakınlarından aldıkları bir tavsiye, onların satın alma ihtimalini artırıyor. Bu nedenle listenizde bulunan öğrenci apartlarından ve yurtlarından çevrenizdeki insanlara bahsedin. Bu sayede çok sayıda potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz. Ağızdan ağıza pazarlama, sosyal medya ve diğer yollarla yaptığınız pazarlama çalışmalarından çok daha etkilidir.

Unutmayın, aktif sosyal yaşam süren bir popülasyona yönelik çalışma yürütüyorsunuz. Onlar gibi düşünmek, onlar gibi hareket etmek, onların ihtiyaçlarına cevap vermek zorundasınız!

DİĞER HABER
17 Eylül 2018