"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Sahibinden.com'un Aşırı Fiyat Uygulaması Rekabet Kurulunun Radarına Girdi

Emlakbroker.com ekibine bu konuyla ilgili gelen bir çok mesajda emlak ofisleri sahibinden.com'un aşırı fiyat politikasını çok sert eleştiriyordu. Tüketicilerden gelen bu eleştirileri dikkate alan Rekabet Kurulu, Sahibinden.com hakkında soruşturma başlattığını duyurdu. Rekabet Kurumunun resmi sayfasından yapılan açıklamada soruşturmanın Sahibinden.com’un aşırı fiyat uygulaması nedeniyle açıldığını belirtiliyor:

Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticareti A.Ş.’nin hâkim durumunu aşırı fiyat uygulamak suretiyle kötüye kullandığı iddiası üzerine yürütülen önaraştırma, Rekabet Kurulu tarafından karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi ve belgeler ile yapılan tespitleri 04.05.2017 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticareti A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 17-15/175-M sayı ile karar verdi.

Bilindiği üzere 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesi, hâkim durumun kötüye kullanılmasını yasaklamaktadır.

Emlak ofislerini yakından ilgilendiren bu önemli konuyla ilgili gelişmeleri yakından takip ederek sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Ayrıca emlakbroker.com ekibinin bu konuyla ilgili analiz yazısını okumanızda fayda var: Türkiye'deki Emlak İlan Sitelerinin Güncel İstatistikleri ve Kurumsal Ücret Bilgileri 

Konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyoruz...

DİĞER HABER
06 Haziran 2017