"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Sanal Sahneleme Bir Evi Satmaya Nasıl Yardımcı Olur?

Her akıllı emlakçının bildiği gibi, listenizdeki bir evi satmanın en iyi yolu, evinizi mümkün olan en fazla sayıda potansiyel alıcıya çekici kılmaktır. Mıknatıs etkisini yaratacak bu çekicilik teknolojinin nimetleri sayesinde işimizi çok daha kolaylaştırıyor. Kısacası, teknoloji ve emlak sektörü arasındaki bağ her geçen gün kuvvetleniyor.

Artık bir evi sanal gerçeklik teknolojisi yardımıyla müşterinize gezdirmeniz mümkün. Aynı şekilde buna benzer yenilikler sayesinde gayrimenkulün bulunduğu arazi ve bölge, kolayca uzaktan incelenebiliyor. Peki, sanal gerçeklik ya da arttırılmış gerçeklik gibi teknolojiler, bir evi sergilemeye tam olarak nasıl yardımcı oluyor?

Satmak istediğiniz ya da kiraya vermek istediğiniz bir mülkü ne kadar fazla kişiye gezdirmeniz ve tanıtmanız o kadar yararınıza olacaktır. Fiziksel olarak gün içerisinde bir evi gezdireceğiniz müşteri sayısı ise elbette sınırlı. Sanal gerçeklik ise ev tanıtımlarını çok daha geniş ölçekte yapmayı sağlıyor. Ofisinizde ya da farklı bir mekanda satışı devam eden bir evi müşterinize sanal ortamda gezdirebilirsiniz.

Sanal sahneleme ile satış performansınızı arttırın

Bir evin dekore edilmesini ve farklı eşyalar ile nasıl gözükeceğini görmeyi sağlayan sanal evreleme, satış aşamasında oldukça işinize yarayabilir. Müşterinizin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda sunacağınız ev seçeneklerini dekorasyon çerçevesinde de değerlendirebilirsiniz. Müşteriniz ile bir araya geldiğiniz sırada boş olarak göstereceğiniz evin dekorasyon olarak da değerlendirilmesini sağlamak mümkün.

Alıcı ve ev arasındaki bağın kuvvetlenmesine yardımcı olan sanal evreleme, emlak danışmanları açısından ikna edici bir araç olarak da görülebilir. Sonuç olarak sanal evrelemeyi kullanarak müşterinizi satın alma noktasında ikna etmeniz kolaylaşabilir. 

İlgili: Rooomy: Almaya Karar Vermeden Önce Evini Tasarla

Fotoğraf ve eşya derdi ortadan kalkıyor

Sanal evrelemeyi sadece ikna edici bir araç olarak değerlendirmek elbette yanlış. Geleneksel metotlar içerisinde bir evin dekore edilmiş halini göstermek adına çeşitli eşyalar kullanmanız ve profesyonel fotoğraflar oluşturmanız gerekiyor. Nitekim tüm bunlar size ek maliyet olarak geri dönecektir. Sanal evreleme ise zahmetsiz ve daha ucuz dekorasyon imkanı sunuyor.

Her geçen gün emlak danışmanları tarafından daha fazla kullanılan sanal evreleme, gelişen teknoloji neticesinde popülerlik seviyesini arttırıyor. Sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik, özellikle teknolojiden kopmamak ve çağın gerisinde kalmamak için bir hayli önemli. Üstelik işin içerisine pazarlama performansını arttıran faktörlerin de dahil olması, bu teknolojilerin gelecek dönemlerde çok daha fazla popüler olacağı anlamına gelebilir. Bu nedenle emlak pazarlama dünyasındaki yeniliklerden geri kalmayın ve her zaman için son trendleri takip etmeye çalışın.

İlgili: visualstager.com

İçeriklerimizi faydalı buluyor ve diğer emlak profesyonellerininde faydalanmasını istiyorsanız paylaşımlarınız ve yorumlarınız bizim için değerlidir.

DİĞER HABER
03 Ekim 2019