Mail listemize abone oldunuz mu?
Snapchat Emlak Piyasasında Yeni Bir Trend mi Olacak?

Daha önce Snapchat’in emlak sektöründe kullanıldığında nasıl harika sonuçlar doğurduğuna dair pek çok makale hazırladık. Ancak geçtiğimiz yıldan itibaren Snapchat platformu, emlak pazarlaması için çok daha mükemmel bir potansiyele sahip mesajlaşma uygulaması olarak kullanılmaya başlandı. Emlak profesyonelleri geçtiğimiz yılın başlarında bu platforma dikkat etmeye başladı ve platformun kullanıcılarının genellikle gençlerden oluşmasına rağmen çok sayıda başarıya imza atabildiler. (Snapchat kullanıcılarının yüzde 45’i 18-24 yaşları arasında, yüzde 71’i ise 34 yaşın altındadır.)

Bunun sebebi 2016 yılına gelindiğinde Snapchat platformunun diğer sosyal ağlara göre etkileşim oranını çok daha fazla arttırmış olmasıydı. Bugüne kadar aylık bazda 300 milyondan fazla kullanıcısı olan Snapchat’te her gün 100 milyonun üzerinde kullanıcı aktif oluyor. Üstelik bu kullanıcıların yalnızca yüzde 18’i Amerikalı.

Snapchat’in Emlak Sektöründe Kullanım Örnekleri

Snapchat’in emlak pazarlamasında kullanımına dair farklı örnekler ile karşılaşabiliyoruz. Örneğin bazı emlak profesyonelleri kendi bölgesindeki satılık evleri vurgulamak için Snapchat’i kullanıyor. Siz de bir yandan emlak ve akıllı ev teknolojisi hakkında insanları eğitirken diğer yandan bölgenizdeki satılık evleri vurgulayabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Snapchat’in emlak sektöründe en çok kullanılma yöntemlerinden biri de iletişime geçmek ile ilgili. Dünyanın farklı yerlerindeki emlakçılarla iletişime geçerek farklı ve yeni iş ilişkileri geliştirmek için Snapchat, en uygun ortam olarak kabul edilmeye başlandı. Özellikle Youtube ve Facebook gibi platformlar bu anlamda insanların daha fazla vakit kaybetmesine neden olurken Snapchat üzerinden çok daha hızlı ve basitçe iletişime geçebiliyorsunuz.

Snapchat ile yapabileceğiniz diğer etkinlikler:

- Piyasaya sunmak istediğiniz bir evin video önizlemesini kaydedebilir ve hatta sanal turlar paylaşabilirsiniz.

- Snapchat’teki coğrafi filtreler sayesinde belirli bir bölgedeki potansiyel alıcıları doğrudan hedefleyebilirsiniz.

- Kişisel ve otantik bir mesaj sunabilir ve gerçek zamanlı talepler alabilirsiniz.

Snapchat platformu, şu an için genç kullanıcılar tarafından daha çok beğenilmekle birlikte önümüzdeki birkaç yıl içerisinde eski bir platform olacağı için daha olgun kullanıcılar tarafından kullanılır hale geleceği düşünülüyor. Dolayısıyla emlak sektöründe önümüzdeki diğer bir trend Snapchat olacağa benziyor.

Eğer Snapchat platformunda henüz yeniyseniz, emlak işinizde nasıl kullanabileceğinize dair bilgi edinmek için diğer makalelerimize göz atabilirsiniz.

Snapchat: emlakbroker

DİĞER HABER
22 Mayıs 2017